E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancı haftalar sonra hissede alım tarafına geçti---

Yabancı haftalar sonra hissede alım tarafına geçti

Yabancı haftalar sonra hissede alım tarafına geçti
29 Nisan 2021 - 14:32 www.borsagundem.com

Yurt dışında yerleşik kişiler 22 Nisan haftasında net 104,5 milyon dolar hisse senedi aldı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 22 Nisan itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 21,8 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 23,2 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,5 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,8 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,6 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,9 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 260,6 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 282,7 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 104,5 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı -252,6 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -323,8 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı -22,1 milyon dolar oldu.

Borsa İstanbul 1.400 üzerinde tutunuyor

Yabancı işlemlerinde öne çıkan hisse senetleri

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Kürşad29 Nisan 2021 23:36

    Gwind, aydem; arz edilen fiyatların altında nasıl işlem görebilir? Arz fiyatı altında satanlar kimler vede niçin zararına satıyorlar? Birkaç ihtimaldan bahsedilebilir, 1. Kamuya duyurulduğu gibi 5, 10 kat taleple satış yapıldığı doğru değil, 2. Duyurulan arz fiyatlarından daha düşük fiyattan hissr el altından birilerine satılmıştır, şimdi o hisseler piyasada düşük fiyattan millete veriliyor, arzdan hisse alanlar da böylece zarar ediyor. Yetkili/sorumlu otoriteler tarafından mutlaka sıkı biçimde incelenmesi gerekir.

  • Mahmut29 Nisan 2021 23:30

    Nugyo yabancılar sakın almayın.Hayatınızın söğüşlenmesini görürsünüz.Bidaha borsa demezsiniz. NUROL GYO

  • Kapadokyalı29 Nisan 2021 22:13

    Naturel gaz. Milleti iyi gazladın ky elinden kaçırma