E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancı bu hafta alım tarafında---

Yabancı bu hafta alım tarafında

Yabancı bu hafta alım tarafında
20 Mayıs 2021 - 14:33 www.borsagundem.com

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişiler 7 Mayıs haftasında net 87,7 milyon dolar hisse senedi aldı

Yurt dışında yerleşik kişilerin 07 Mayıs itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 22,2 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 22,0 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,4 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,5 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,7 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,7 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 269,5 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 267,0 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 87,7 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 23,7 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -12,4 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 2,4 milyon dolar oldu.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Bankacı20 Mayıs 2021 20:02

    Bu alım meblaları gösteriyor ki gelenler öyle uzun vadeli kalıcılar değil bankada orda burda yüzde 15-20 pesinde koşanlar zaten aşağı yukarı geldi bankalarda yüzde 10 kar seviyesine yarın veya önümüzde ki hafta anlarız ne için geldiklerini.....