E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaYabancı bayram haftasını pas geçti---

Yabancı bayram haftasını pas geçti

Yabancı bayram haftasını pas geçti
30 Temmuz 2021 - 14:43 www.borsagundem.com

TCMB: Yurt dışında yerleşik kişilerin portföyündeki hisse senedi stok miktarı, 20,8 milyar dolar oldu

Yurt dışında yerleşik kişilerin 19 Temmuz itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 20,8 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 20,7 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 8,1 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 8,0 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 1,8 milyar dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 1,8 milyar dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 237,6 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 234,7 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı 0,0 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 16,1 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı 14,7 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı 2,8 milyon dolar oldu.

Borsa İstanbul'da düşüş sürüyor

Yabancıların gözde hisseleri

Yabancı bayram öncesi hisse sattı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)