E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaWall Street haftaya yükselişle başladı---

Wall Street haftaya yükselişle başladı

Wall Street haftaya yükselişle başladı
10 Ağustos 2020 - 16:58 www.borsagundem.com

Trump’ın korona virüs teşvik paketinin süresini uzatmaya yönelik başkanlık kararnamesini imzalaması borsalarda doping etkisi yarattı ve New York borsası güne yükselişle başladı

ABD borsaları haftanın ilk gününe yükselişle başladı. Yükselişin en önemli sebebi ise ABD Başkanı Donald Trump’ın korona virüs yardım paketinin süresinin uzatılmasına ilişkin başkanlık kararnamesini imzalaması oldu.

Açılışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kazandı ve yüzde 0,41 artışla 27.546,86 puandan işlem gördü.

S&P 500 endeksi yüzde 0,19 yükselişle 3.357,50 puandan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,18 kazançla 11.030,97 puandan işlem görmeye başladı.

Amerikan borsasında endeksler, ABD Başkanı Donald Trump'ın korona virüs yardımlarına ilişkin 4 ayrı kararnameyi imzalamasının ardından yeni haftanın ilk işlem gününde pozitif bir seyir izledi.

Trump, hafta sonu, kovid-19 salgınının etkileriyle mücadeleye yönelik teşvik paketine ilişkin görüşmelerde Beyaz Saray ile Demokratlar arasında anlaşma sağlanamaması nedeniyle öğrenci kredileri, işsizlik yardımları, bordro vergileri ve ev sahiplerinin kiracılarını evden çıkarma yasağına yönelik 4 ayrı kararname imzalamıştı.

Kararnameler kapsamında, bordro vergileri ile birçok kişiyi ilgilendiren işsizlik yardımları yıl sonuna kadar ertelenmişti. Trump hükümeti ve Demokratlar arasında tartışmalı konulardan biri olan işsizlik yardımları, haftada 600 dolardan 400 dolara düşürülmüştü.

Öte yandan, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, bugün katıldığı bir televizyon programında, teşvik paketine ilişkin görüşmeleri yeniden başlatmaya ve "masaya daha fazla para koymaya" hazır olduklarını belirtti.

Borsaların erken uyarı göstergesi

 

Küresel borsalardaki yükseliş balon mu?

 

Çin 11 ABD’liye yaptırım uyguladı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)