E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemVirüste ikinci dalga uyarısı---

Virüste ikinci dalga uyarısı

Virüste ikinci dalga uyarısı
21 Mayıs 2020 - 09:10 www.borsagundem.com

Avrupa Birliği bünyesinde çalışmalarını sürdüren Avrupa Salgın Hastalık ve Kontrol Merkezi, korona virüsün ikinci dalgasının artık bir teori olmaktan çıktığını ve çok yakında gerçekleşeceğini duyurdu

Avrupa Salgın Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) Direktörü Dr. Adrea Ammon açıklamalarda bulundu. Alman hükümetinin eski danışmanlarından olan Ammon, yaptığı açıklamada korona virüsün ikinci dalgasının artık uzak bir teori olmadığını söyledi.

Dr. Andrea Ammon, “Bence burada sorulması gereken ikinci dalga ne zaman gelecek ne kadar büyük bir etkisi olacak. Virüsün karakteristiğine baktığımızda diğer ülkelerde nasıl yayıldığını incelediğimizde corona virüsünün Ocak ve Şubat ayından çok daha fazla dolaşımda olduğunu görüyoruz. Ben bir felaket senaryosu yazmak istemiyorum fakat hepimiz gerçekçi olmalıyız” ifadesini kullandı.

“SALGIN BİTTİ GİBİ BİR ALGI VAR AMA…”

Dr. Ammon, “Şu an tamamen rahatlamanın zamanı değil. İnsanlarda endişe verici bir zayıflık tespit ettik. İnsanlar sokağa çıkmaya başladı. Küçük ve orta büyüklükteki işletmeler açıldı fakat aynı zamanda insanlar istedikleri gibi hareket edemiyor, istedikleri insanla istedikleri yerlere gidemiyor mesela. Günlük hayattaki alışkanlıklar değişti ve enfeksiyon seviyesi de düşük gözükünce insanlar salgının bittiğini düşünüyor. Fakat bitmedi, kesinlikle bitmedi” dedi.

Dünya genelinde Kovid-19'u yenenlerin sayısı 2 milyonu aştı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • mehmet21 Mayıs 2020 11:45

    ikinci dalga olmayacak inş.. virüs daha ne kadar dayanabilir ki.. insan vücudunda mutasyona uğrar ve hiç kaçınılmazdır bu.. ne virüsler insan vücudunda yok olup gitti..!