E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemVirüs Pepsi'yi etkilemedi---

Virüs Pepsi'yi etkilemedi

Virüs Pepsi'yi etkilemedi
13 Temmuz 2020 - 16:51 www.borsagundem.com

PepsiCo'nun çeyreklik gelirleri korona yasakları nedeniyle evden dışarıya çıkamayan insanların aburcubur yönelik harcamaları nedeniyle beklentilerin üzerinde geldi

Çalkantılı geçen yıl nedeniyle şirketin hisseleri bu sene %1.6 değer kaybetmiş olsa da şirketin hisseleri piyasalar açılmadan önceki işlemlerde şu anda %2 artıda bulunuyor. Yatırımcılar kapalı restoranlar nedeniyle şirketin gazlı içecek satışındaki düşüşü artık dikkate almıyormuş gibi gözüküyor.

Nielsen piyasa verilerine göre 20 Haziran'da biten haftada internet üzerinden patates cipsi satışları %93.5, tortilla cips satışları %101.2 arttı. PepsiCo alt kuruluşu olan Frito-Lay'in Kuzey Amerika'daki satışları ikinci çeyrekte %7 artarken yine PepsiCo'nun başka bir alt kuruluşu olan Quaker Oats'un satışları %23 artış gösterdi.

PepsiCo'nun Kuzey Amerika'daki gazlı içecek satışlarından elde ettiği gelir satışa sunulduğu birçok nokta ve restoranların kapalı kalması nedeniyle %7 geriledi. Toplamda şirketin net hasılatı %3 gerileyerek 15.95 milyar dolar seviyesine düşse de beklenti şirket gelirlerinin 15.38 milyar dolar seviyesine gerilemesi yönündeydi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)