E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriVerusa Holding altın madeni ruhsat sayısını 20’ye çıkardı---

Verusa Holding altın madeni ruhsat sayısını 20’ye çıkardı

Verusa Holding altın madeni ruhsat sayısını 20’ye çıkardı
16 Nisan 2021 - 07:45 www.borsagundem.com

Bağlı ortaklığı Standart Boksit İşletmeleri aracılığıyla Türkiye ve bölgenin en büyük yataklarına sahip olan Verusa Holding, bir maden ruhsat ihalesini daha kazandı

Enerji, maden, teknoloji, finans, kimya, sağlık ve gıda başta olmak üzere ülke ekonomisine katma değeri yüksek ve gelişme potansiyeli fazla olan sektörlere yatırım yapan Verusa Holding, yüzde100 bağlı ortağı Galata Altın İşletmeleri aracılığıyla yeni bir ruhsat daha aldı.

Verusa Holding’den ihale sonrası yapılan açıklama şöyle:

“Şirketimiz Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Galata Altın İşletmeleri A.Ş., T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü ("MAPEG") tarafından açılan ruhsat ihalesinden; Tokat ili Erbaa ilçesi'nde bulunan maden sahası ruhsat ihalesini kazanmış olup, 15.04.2021 tarihi itibariyle bedeli peşin ödenerek ruhsatı satın almıştır.

Son alınan yeni ruhsatla birlikte Şirketimiz Verusa Holding A.Ş.'nin %100 oranında bağlı ortaklığı Galata Altın İşletmeleri A.Ş.'nin sahip olduğu maden sahası sayısı 20 adete yükselmiştir.”

YENİLENEBEBİR ENERJİ YATIRIMLARI

Verusa Holding yenilenebilir enerji yatırımları, hidroelektrik, rüzgar ve jeotermal santralleri ile enerji üretimi yapan Enda Enerji Holding, Pamukova Elektrik Üretim ve Pamukova Yenilenebilir Elektrik Üretim (PAMEL) şirketlerinden oluşuyor.

Grup, Türkiye’de toplam 194,414 MW kurulu gücünün %100’ü yenilenebilir enerjiden oluşan, 6 hidroelektrik, 5 rüzgar ve 1 jeotermal santraline sahip üretim portföyü ile Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini ilke edinerek yenilenebilir enerji alanlarındaki fırsatları değerlendiriyor.

TÜRKİYE VE BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ

2014 yılında maden yatırımları ve işletmeciliği yapmak amacıyla %100 Verusa Holding’in iştiraki olarak kurulan Standart Boksit İşletmeleri, Türkiye ve bölgenin en büyük boksit (alüminyum ana cevheri) maden yataklarına sahip. Standard Boksit İşletmeleri’nin bünyesinde toplam 22 adet boksit maden sahası bulunuyor Ayrıca 1 adet demir ve 2 adet bakır sahası ile sahip olduğu toplam maden sahası sayısı 25. Şirket, maden kaynakları başta olmak üzere, cevher hazırlama, zengin maden rezervleri, yeraltı ve yerüstü doğal kaynakları işletme alanlarında faaliyet gösteriyor. Maden çeşitliliği yatırımları, yerel uzmanlığı ve AR-GE kapasitesi ile rekabet gücünü artırarak, bölge ve Türkiye ekonomisine, üretim ve istihdama katma değer yaratıyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 49,86
En Yüksek: 50,60
En Düşük: 48,50
Değişim 2,09 %
FK: 19,29
PD / DD: 6,15
İşlem Hacmi 20.233.459
Toplam Adet: 406.988
Ağırlıklı Ort.: 49,72
ETİKETLER :