E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıVeriler hisse piyasalarına yön vermeye devam edecek---

Veriler hisse piyasalarına yön vermeye devam edecek

Veriler hisse piyasalarına yön vermeye devam edecek
01 Temmuz 2020 - 09:05 www.borsagundem.com

Gedik Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende BIST 100 Endeksi'nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlaması bekleniyor.

Verilerdeki toparlanma risk iştahını destekleyen bir gelişme olurken, artan vaka sayılarına bağlı olarak gündeme gelen ikinci dalga endişeleri risk unsuru olarak izleniyor. Son dönemde risk iştahında dalgalı bir seyir izlenirken, salgının yayılma hızı ve bu konuda gündeme gelebilecek tedbirler piyasaların yakın takibinde yer alıyor.

Salgın kaynaklı haber akışlarının yanında bugün küresel çapta açıklanacak imalat PMI rakamları da önemli olacak.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler
10:00 Türkiye - İmalat PMI Önem: Yüksek
15:15 ABD - ADP İstihdam Değişimi Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Haftaya yükselişle başlayan hisse piyasalarında dün de alım iştahı genel olarak korundu. Salgın kaynaklı gelişmeler ve ekonomik veri akışları hisse piyasalarına yön vermeye devam edecektir. BIST-100 Endeksi günü %0,59'luk yükselişle 116.525 puandan tamamladı. Endeks kapanışından sonra yapılan açıklamada BIST-30'da açığa satış yasağının kaldırıldığı duyuruldu. ABD borsaları günü yükselişlerle tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında karışık bir görünüm hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif alıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor. Endeks kapanışında 6,85 - 6,86 aralığında bulunan Dolar/TL, bu sabah 08:40 itibariyle 6,85'li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi'nin güne hafif alıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Geçtiğimiz hafta test edilen ve dün geçilen 116 bin civarı bu hafta takip edeceğimiz kritik noktalardan. Bu bölgenin üzerinde tutunulması endekste hareketlerin hızlanmasını sağlayabilir. Bu durumda 118.500 - 121.000 ve devamında endeksteki tarihi zirveler gündeme gelebilir. Sıklıkla bahsettiğimiz mayıs ayında ivmelenen son yükseliş trendi ve mart ayında başlayan ana yükseliş trendi en kritik desteklerimiz olmaya devam ediyor. Bu trendler üzerinde kalındığı sürece geri çekilmelere düzeltme hareketi olarak bakmakta fayda var. Bu trendler bugün itibari ile 114.500 ve 112.250 civarında bulunuyor. Haftasonu bu trendler 116.500 ve 113.500'e ulaşmış olacak. Bu nedenle hafta kapanışının 116 bin üstü ya da altı olması daha da kritik olacak.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)