E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaVadelilerde karışık seyir---

Vadelilerde karışık seyir

Vadelilerde karışık seyir
02 Aralık 2021 - 09:30 www.borsagundem.com

ABD vadeli endeksleri artıda, Avrupa'da ise satışlar hakim oluyor

ABD'de ilk Omicron vakasının Kaliforniya'da görüldüğünün teyit edilmesinin ve Fed Başkanı Powell'ın yüksek enflasyonun kalıcı olabileceği söylemleri dün Wall Street'e satış getirmişti.

Ancak Omicron varyantının ne kadar bulaşıcı ve ne kadar öldürücü olabileceği konusunda belirsizliğin devam etmesi, bulaşıcılığın artmasının korona virüsün ağır hastalık yaratması olasılığını azaltacağı değerlendirmeleri hisse senedi piyasalarına bu saban destek veriyor.

Powell'ın kalıcı hale gelebilecek yüksek enflasyona karşı ellerindeki arçları kullanmaya hazır olduğunu ifade etmesine, Cleveland Fed Başkanı Mester'in gelecek yıl gerektiğinde birkaç faiz artırımı yapılbileceği söylemlerine rağmen bu sabah vadeli Dow Jones Sanayi Endeksi 238 puan, yüzde 0,70, S&P 500 vadeli endeksi 29 puan, yüzde 0,64, Nasdaq 100 vadeli endeksi 80 puan, yüzde 0,50 artıda.

Avrupa'da ise gözler ABD ile Rusya arasındaki Ukrayna gerginliğinde. Rusya'nın Ukrayna sınırında askeri varlığını artırdığı, tatbikatlar düzenlediği haberleri, Moskova'nın Kiev yönetimini doğu Ukrayna'ya ordusunun yarısını sevk ettiği iddiaları yatırımcıları tedirgin ediyor.

Şu sıralarda FTSE 100 vadeli endeksi 71 puan, yüzde 0,98, FDAX 162 puan, yüzde 1,05 ve Eurostoxx 50 vadeli endeksi 48 puan, yüzde 1,15 eksideler.

Küresel piyasalar yön arayışında

 

Asya borsalarında karışık seyir

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)