E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemUmut veren haber: DSÖ büyük düşüşe dikkat çekti!---

Umut veren haber: DSÖ büyük düşüşe dikkat çekti!

Umut veren haber: DSÖ büyük düşüşe dikkat çekti!
16 Eylül 2021 - 11:21 www.borsagundem.com

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), haftalık yayımladığı korona virüs raporunu paylaştı. Raporda geçtiğimiz hafta korona virüs vakalarında ilk büyük düşüşün tespit edildiği belirtildi.

Yayımlanan raporda küresel olarak geçtiğimiz hafta yaklaşık 4 milyon korona virüs vakası kaydedildiğini belirten DSÖ, iki aydan fazla süredir yeni enfeksiyon sayısındaki ilk büyük düşüşün görüldüğünü aktardı.

CAN KAYBI DA GERİLEDİ

Geçtiğimiz iki ayda haftalık yaklaşık 4,4 milyon yeni vakanın kaydedildiğini belirten örgüt, dünyadaki her bölgenin bir önceki haftaya kıyasla Kovid-19 vakalarında bir düşüş gördüğünü söyledi.

Dünya genelinde can kayıplarının da haftalık 62 bin seviyelerine gerilediğini belirten Dünya Sağlık Örgütü, en keskin düşüşün Güneydoğu Asya'da görüldüğünü söyledi.

AFRİKA’DA ARTIŞ

Afrika kıtasındaki can kayıplarında yüzde 7’lik bir artışın görüldüğü kaydedilen raporda Delta varyantına dikkat çekilerek, 180 ülkede görüldüğünün altı çizildi.

DSÖ, ayrıca çocukların ve gençlerin yetişkinlere kıyasla korona virüsten daha az etkilenmeye devam ettiğini ve hastalık nedeniyle 24 yaşın altındaki kişilerin ölümlerinin küresel ölümlerin yüzde 0,5'inden daha azını oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Kovid-19'da son 24 saat: 28 bin 224 yeni vaka, 248 vefat

 

İngiltere'de vakalara yeni önlem: B planı neleri içeriyor?

 

Çin'de Kovid-19 test kararı! Tüm şehir testten geçecek

 

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

>
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)