E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriÜlker’in 2021 ilk çeyrek cirosu 2,7 milyar TL oldu ---

Ülker’in 2021 ilk çeyrek cirosu 2,7 milyar TL oldu

Ülker’in 2021 ilk çeyrek cirosu 2,7 milyar TL oldu
06 Mayıs 2021 - 19:21 www.borsagundem.com

Ülker Bisküvi, 2021 yılının ilk çeyreğinde satışlarını, 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 13 artırarak 2,7 milyar TL’ye ulaştırdı. İhracat ve yurt dışı operasyonları ise yüzde 19 büyüdü.

Ülker Bisküvi (#ULKER), 2021 yılının ilk çeyreğinde de büyümesini devam ettirdi. Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği açıklamaya göre, bu yılın ilk çeyreğinde satışlarını 2020 yılının aynı dönemine göre yüzde 13 artırarak 2,7 milyar TL'ye ulaştırdı.

Pandeminin tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de etkisini devam ettirdiğini dile getiren Ülker CEO’su Mete Buyurgan, “Gelişmeleri yakından takip ederek, iş süreçlerimizde şartlara uygun değişiklikler yaparak, sürece hızla uyum sağladık. Üretmeye ve ürünlerimizi dağıtmaya aralıksız devam ederek, ekonominin çarklarının işlemesi için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. 

Buyurgan şirketin performansıyla ilgili şu bilgileri aktardı: 

Şirketimiz 2021’in ilk çeyreğini 2,7 milyar TL ciroyla kapattı. 

Konsolide FAVÖK marjı yüzde 17 oldu. Güçlü karlılık performansımızda ihracat ve yurt dışı operasyonlarımızdaki yüksek performans etkili oldu.

Türkiye operasyonlarımızın ciro büyümesi yüzde 10, ihracat ve yurt dışı operasyonlarımızın ciro büyümesi yüzde 19 olarak gerçekleşti.

İhracat ve yurt dışı operasyonlarımızın toplam ciro içindeki payı yüzde 40 toplam FAVÖK içindeki payı yüzde 50 oldu.

Türkiye’de ve faaliyet gösterdiğimiz tüm coğrafyalarda sürdürülebilir büyümemiz devam ediyor. 
Türkiye’de ve yurtdışı pazarlarımızda, güçlü pazar paylarımızı daha da artırdık. Ortadoğu’da bisküvideki liderliğimizi güçlendirerek sürdürmeyi hedefliyoruz. Kazakistan ve Orta Asya ülkelerinde de güçlü büyüme trendimiz devam ediyor, önümüzdeki dönemde de trendin aynı şekilde süreceğini öngörüyoruz.

2021 yılında da büyümemizi sürdürerek; çalışanlarımız, tüketicilerimiz ve paydaşlarımıza odaklı; dijitalleşmeye ve sürdürülebilirlik projelerimize daha da hız vererek, yeni yatırımlar ve güçlü inovasyonlarla, ülkemizin kalkınma hedeflerine destek olup, global rekabette güç kazanmak, bulunduğumuz pazarlarda güçlü konumumuzu korumak ve liderliklerimizi devam ettirmek için çalışacağız.

SPK'dan Mercan Kimya'nın halka arzına onay

SPK, Hedef Girişim'in bedelsiz başvurusunu onayladı

Koç Holding, 2021 ilk çeyrekte 2.1 milyar TL net kar açıkladı

BIST KOBİ Sanayi Endeksi'nde 13 hissede değişiklik yapılacak

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • kenanpaşahan16 Mayıs 2021 11:57

  hakkında

 • Uzay08 Mayıs 2021 14:13

  Bu pandemide zarar etti denilen havayolu şirketleri pegasus 23liralarada 80 90lara geldi.Pegasus hisselerini geri alarak hem kendini hem yatırımcısını mağdur etmedi.Aynı gruba ait sabancı holdinge ait karfur dip seviyelerde buralardan kendi hisselerini alarak hem kendini hemde yatırımcısını artık mağdur etmekten kurtarmalı 250liralık karfur 45 seviyelerinde.Karfurun yeni yönetimi bu gidişe artık dur demeli.Ayrıca devletin bankası Kalkınmada bedelliye gidildi oradada 87liralık kağıt 23 seviyelerinde.Kalķınma hissesini pöipe atarak yatırımcı mağdur edildi.Kalkınma bankası yeni yönetimi önce şirketi pöipten yıldız pazara sonrada hisselerinde alım yaparak yatırımcısını mağdur etmekten vazgeçmeli.Devlet bankası bu olmamalı değersizleştirilmemeli.Kar da yapmakta.

 • Vatansever 07 Mayıs 2021 04:21

  Ne kadar kar ederse etsin borsada hissesine sahip çıkmıyorsa boştur.

 • Uzay07 Mayıs 2021 02:57

  Ülker her noktada ürünü olan bir marka bu markanın değeri bu değil.Bu hisse en az şimdi 40lira bizim 30 şok 25lira olmalıydı

 • Uzay07 Mayıs 2021 01:11

  Ülker grubu uzun zamandır kendi şirketinin hisselerine sahip çıkmıyor.Cirolar tavanda hisseler tabanda dip seviyelerde.Kurumsal şirketler hisselerinde alım yaparak hisse ve şirket değerlerini üst seviyede tutuyorlar.Güven veriyorlar.Bu başıboş yaklaşım güvensizlik yaratıyor.Yani kendilerinden uzak tutuyorlar.Yani sadece anı kurtarıp iş yapmak anlık kazançlar getirir.Zaten şu andaki seviyeler dip seviyeler buralardan hisselerini almalı bugün bunun en iyi örneği Koç grubu şirketleridir.

 • Asena06 Mayıs 2021 22:15

  Hisse ne sahip çık ülker ailesi yap 30 tl ramazanda sevindir vatandaşlarını

 • ERDAL BUCAK06 Mayıs 2021 20:18

  çokta tın bana ne, zenginin malı züğürdün çenesini yorar....