E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisÜlker halka açık şirketler üzerinden işleme devam ediyor---

Ülker halka açık şirketler üzerinden işleme devam ediyor

Ülker halka açık şirketler üzerinden işleme devam ediyor
18 Aralık 2017 - 10:15 www.borsagundem.com

Yıldız Holding bünyesindeki borcu olan şirketler halka açık, çok sayıda küçük yatırımcısı bulunun Ülker Bisküvi'ye devrediliyor

Polinas’ın halka arzı Borsa İstanbul’a takılınca Ülker yeni bir formülle halka açık olmayan şirketleri borsaya taşımaya başladı. Grup şirketi Besler Gıda, grubun halka açık şirketi Kerevitaş’a satılarak borsaya taşındı. KAP’a yapılan açıklamayla Ülker Bisküvi'nin International Biscuits Company hisselerinin tamamının satın alınması hususunda anlaşmaya varıldığı ortaya çıktı.

BORCU OLAN ŞİRKET HALKA AÇIK ŞİRKETE DEVREDİLİYOR

Ülker’in KAP’a yaptığı açıklamaya göre şirketlerden biri United Biscuits ürünlerinin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da dağıtım ve üretimi yapan 159 milyon dolar varlık değeri olan UI Mena B.V. şirketi. Şirketin net borç sonrası satın alım bedeli ise 134 bin euro oldu. 159 milyon dolar varlığı olan şirket 134 bin euroya satılıyor. Şirketin yüksek oranda borçlu olduğu görülüyor. Bu tabloya göre, borsa dışında olan Murat Ülker’in yönetimindeki Yıldız Holding, UI Mena B.V riskini halka açık çok sayıda ortağın olduğu Ülker Bisküvi'ye devrediyor.

Ülker’i diğer açıklamasına göre satın alınacak diğer şirket ise Yıldız Holding’in bağlı ortaklığı UB Group Limited’e ait International Biscuits Company. Bu şirketin değeri 56 milyon dolar, net borç sonrası satın alım bedeli ise 40 milyon dolar olarak belirlendi.

ARACI KURUM YORUMLARI

Açıklama sonrası İş Yatırım tarafından hazırlanan raporda şu noktaya dikkat çekildi: "Bu aşamada satın almanın şirket üzerinde nasıl bir etki edeceğini değerlendirmek için erken olduğunu düşünüyoruz. Elimizde henüz satın alınması planlana şirketlerin finansalları elimizde bulunmamakta."

Alan Yatırım satın alma işlemeni 'sınırlı pozitif' olarak yorumlarken, Oyak Yatırım ve Bizim menkul Değerler 'Nötr' değerlendirmesinde bulundu. 

Deniz Yatırım değerlendirmesi ise şöyle : "Ortadoğu bölgesindeki büyümesine katkı sağlaması açısından olumlu  olarak değerlendiriyoruz."

Halka arzı reddedilen Ülker’in yeni borsa formülü

Ülker’de Kurumsal İletişim depremi

Ülker borcu borçla kapatacak

Ülker'in 1 Nisan reklamına ceza geldi

Murat Ülker'in şirketleri zarar ediyor

Polinas'ın halka arzı Borsa İstanbul'a takıldı

Polinas'ın halka arzı Borsa İstanbul'a takıldı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 0,00
En Yüksek: 0,00
En Düşük: 0,00
Değişim 0,00 %
FK: 0,00
PD / DD: 0,00
İşlem Hacmi 0
Toplam Adet: 0
Ağırlıklı Ort.: 0,00
YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Mehmet19 Aralık 2017 09:07

  Bizim Toptan da bulunan %10 SOK hissesini ilk once yildiz holdinge sonra yabanci fona pazarlandi.Senet 30 TL den 7-8 TL ye indi.Boyle hokkabazlik olmaz.

 • ekselans00619 Aralık 2017 08:57

  parayı yurt dışına kacırdı. cb. nin dediği zenginler bu işte . şimdide şirketlerin içini boşaltacak. ytd. kendi görüşüm...

 • SEYTAN BUNLAR19 Aralık 2017 00:20

  Pozisyon aldıkları bazı sirketlerinin fiyatını yükseltip diğerlerinde ise yatırımcısının kanını emen seytana pabucunu ters giydiren mahluklar bunlar.Aman Ülker mi benden uzak azrailine yakın dursun.

 • Sarıçalı deccal18 Aralık 2017 18:24

  Bmekside satın alacakmı

 • yatrımcı18 Aralık 2017 16:29

  değerli borsagündem yönetimi lütfen ülkerin ufuk yatırım adlı bir şirketi var gözaltı pazarında rixos göcek oteli onun artı elinde 2.5 milyon lot kerevitaş hissesi var neden gözaltından çıkış başvrusu yapmazlar faaliyet var para var kar var lütfen dile getirin yanımızda olun

 • kemal18 Aralık 2017 15:05

  işte bu eşoftmanlı resim harikasınızz

 • D demirkan 18 Aralık 2017 13:44

  iş bilenin kılınç kuşananın demiş.

 • demir18 Aralık 2017 10:39

  Bu zenginlere dünyayı verseniz doymazlar,,, gözlerini ancak toprak doyurur.