E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemUkrayna ve Rusya arasındaki müzakereler askıya alındı---

Ukrayna ve Rusya arasındaki müzakereler askıya alındı

Ukrayna ve Rusya arasındaki müzakereler askıya alındı
17 Mayıs 2022 - 19:20 www.borsagundem.com

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak, ülkesi ile Rusya arasındaki heyetler arası müzakere sürecinin askıya alındığını söyledi

Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak, yaptığı açıklamada, savaşın başlamasından bu yana Ukrayna'daki durumun çok değiştiğini belirtti.

Rusya yönetiminin bunu halen anlamadığını kaydeden Podolyak, Rusya'nın değişiklikleri dikkate almaması nedeniyle Ukrayna ve Rusya arasındaki savaşın sona erdirilmesine ilişkin heyetler arası müzakere sürecinin askıya alındığını aktardı.

Podolyak, şu ifadeleri kullandı:

"Müzakere süreci Ukrayna'da olayların nasıl geçmekte olduğuna bağlı. İstanbul Bildirisi'nden sonra önemli bir değişiklik veya ilerleme olmadığı için süreç askıya alındı. Rusya hala basmakalıp düşüncesini koruyor. Rusya, savaşın 82. gününe gelindiğinde bile genel olarak Ukrayna'daki durumun en başından beri düşündükleri ile aynı olmadığını anlamadı. Ancak şunu vurguluyorum; herhangi bir savaş yine de müzakere masasında sona erecektir."

Rusya ve Ukrayna heyetleri, ateşkesin sağlanması için Belarus’ta Gomel ve Brest şehirlerinde 3 defa, Türkiye’de İstanbul’da 1 defa yüz yüze müzakerelerde bulunmuştu. 29 Mart’ta İstanbul’da gerçekleştirilen müzakerelerde ateşkesin sağlanması yönünde her iki taraf anlamlı bir ilerleme sağlamıştı.​​

Putin'den Avrupa'nın enerji yaptırımlarına "ekonomik intihar" eleştirisi

 

Finlandiya Parlamentosu'ndan NATO başvurusuna onay

 

ABD'den Ukrayna'ya 40 milyar dolarlık yardım paketi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • savas son21 Mayıs 2022 11:38

    bunlar savas sin amerika ve ingiltere sevnsin sonu ne olacak insallah iyi olur allah herkes yardim etsin

  • Mucise Reis ;)18 Mayıs 2022 09:23

    Rusya nükleeer kullanmadığı sürece savaşması vede tıpranması ABD ve avrupalı baba devletler için iyidir. Rusya ne kadar sürünürse o kadar güç kaybı yaşar. Olan ukraynaya oluyor zaten... Her devlet kendini düşünür, geleceğini...Ukraynada silah vb destek ile ilerlediği sürece iyi kötü savaşmaktan yana karar verecek. Rusya şehir savaşlarını işgal ettiği arazilerde yapacak. Böylece ukrayna asıl askeri kayıpları verdiğinde rusya belkide ilerleme hakkını mevsim izni ile kullanabilir. Burada işler her an değişebilir.

  • Ali Taş17 Mayıs 2022 20:11

    Ukraynayı savaşa sürükleyen akılın barışta gözü yok