E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem"Türkiyesiz turizm olmayacağını dünya biliyor"---

"Türkiyesiz turizm olmayacağını dünya biliyor"

Türkiyesiz turizm olmayacağını dünya biliyor
01 Ağustos 2020 - 11:24 www.borsagundem.com

Bakan Ersoy: Türkiyesiz turizm olmayacağını dünya biliyor. Avrupa biliyor. Özellikle sertifikasyon çalışmamız dünyada ses getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Türkiyesiz turizm olmayacağını dünya biliyor. Avrupa biliyor. Rusya, Ukrayna çok büyük potansiyel. Özellikle sertifikasyon çalışmamız dünyada ses getirdi. Bunu devam ettireceğiz" dedi.

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, yeni tip korona virüs (Kovid-19) salgınının gölgesinde geçen turizm sezonuyla ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü. Çekirge'nin aktardığına göre Ersoy, "Bayrama nasıl giriyoruz? Haberler nasıl?" şeklindeki soruya "En önemlisi Rusya açıldı. Bu da Antalya merkezli çok önemli bir gelişme. Ağustosun 10’undan sonra charter uçuşlar da başlayacak. Böylece oteller açılıyor. Yükselişe geçeceğiz" yanıtını verdi.

Ersoy, Avrupa ile ilgili olarak da "İngiltere uçuşları açtı. Gelişler var. Ancak Almanya’dan henüz ses yok. İspanya’da salgın oranı yükselince turizm sıkıntıya girdi" ifadesini kullandı.

"Bu sene bizde de kayıp var elbette. Önümüzdeki sezon nasıl görünüyor?" sorusu üzerine de Ersoy, şunları kaydetti:

"Türkiyesiz turizm olmayacağını dünya biliyor. Avrupa biliyor. Rusya, Ukrayna çok büyük potansiyel. Özellikle sertifikasyon çalışmamız dünyada ses getirdi. Bunu devam ettireceğiz. Şu anda turistik bölgelerde, konaklama alanlarında pandemiye karşı önlemleri denetlemek için muazzam bir mücadele yürütüyoruz. Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, belediyeler ve biz denetleme yapıyoruz. Konaklama tesisleri çok özen gösteriyor. Umarım kayıp ayları ağustosla birlikte büyük oranda telafi edeceğiz."

Rusya'dan aylar sonra ilk yolcular geldi

Kangal köpeklerine çipli takip

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Farkında02 Ağustos 2020 13:26

    Allah dünyada her tarafı ayrı güzel yaratmış. Kime sorsan ülkesi cennet. Gerçekten de çok güzel ülkeler var. Dünyada kendi kendine yeten yedi ülkeden biri, jeostratejik önem, yeraltı, yerüstü kaynakları , dış güçler 40 sene bunları dinledim. Sonra baktım ki halkı çalışkan, okuyan, araştıran, milli ahlaklı ülkeler gelişiyormuş diğerleri hikaye anlatıyormuş. Hile yolsuzluk yalan talan ile ülke gelismezmiş

  • Bika01 Ağustos 2020 11:38

    Avrupa'da ikinci dalga nedeniyle kısıtlamalar başladı, Türkiye'ye seyahat kısıtlaması Ağustos ayında devam eder. Antalya'da kayıp %90.