E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye'nin Filistin diplomasisi devam ediyor---

Türkiye'nin Filistin diplomasisi devam ediyor

Türkiye'nin Filistin diplomasisi devam ediyor
15 Mayıs 2021 - 18:19 www.borsagundem.com

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarının durdurulması için diplomasi trafiğine devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 ülkenin devlet ve hükümet başkanları ile görüştü.

Türkiye, hem gösterdiği sert tepki hem de diplomatik girişimlerle, İsrail'in Filistinlilere yönelik katliamının durdurulması için yoğun çaba sarf ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 ülkenin devlet ve hükümet başkanları ile telefonla görüştü. Türkiye'nin Filistin'e desteğinin süreceği mesajını verdi. İsrail'e güçlü tepki gösterilmesi için Türkiye'nin başlattığı girişimleri anlattı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da benzer bir diplomasi trafiği yürüttü. Çavuşoğlu 13 ülkeden mevkidaşı ve İslam İşbirliği Teşkilatı Başkanı ile görüştü. Türkiye'nin yoğun çabası ile ilk önce İslam İşbirliği İcra Komitesi toplandı.

TRT Haber'e göre, o toplantıda alınan karar neticesinde dışişleri bakanları düzeyinde Açık Katılımlı İcra Komitesi Olağanüstü Toplantısı 16 Mayıs'ta yapılacak.

Toplantıda uluslararası alanda atılacak adımlar ele alınacak. Diplomatik kaynaklar, toplantı sonucunda bir kararın kabul edileceğini öngörüyor.

İsrail bu defa Gazze'deki medya binasını vurdu

 

İsrail Gazze'ye yeni saldırı başlattı

 

Gazze’de kayıplar artıyor

 


 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.