E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye'nin başarısı sosyal medyayı salladı!---

Türkiye'nin başarısı sosyal medyayı salladı!

Türkiye'nin başarısı sosyal medyayı salladı!
23 Ekim 2019 - 10:52 www.borsagundem.com

Barış Pınarı Harekatı ile birlikte yoğun bir diplomasi trafiğine giren Türkiye, istediğini masada aldı. Gerek Amerika'yla gerek Rusya ile mutabakat imzalayan Türkiye'nin diplomatik başarısı sosyal medyada #Turkeywon etiketiyle konuşuluyor.

Barış Pınarı Harekatı ile Suriye'nin kuzeyinde yuvalanan terör örgütü YPG'yi bölgeden temizlemek isteyen Türkiye, Suriye'nin kuzeyinde Güvenli Bölge için ABD'den sonra Rusya ile de mutabakata vardı. Türkiye, bu anlaşmalar sonrasında 14 günde ABD, Rusya, İran ve Suriye rejimine güvenli bölge tezini kabul ettirerek Suriye sınırında 400 kilometrelik güvenli bölgeye sahip oldu. Türkiye'nin Amerika ve Rusya'yla başarılı bir diplomasi trafiği yürütmesi dünyada yankı uyandırdı. Türkiye'nin masada kazandığı Barış Pınarı Harekatı, sosyal medyada #Turkeywon etiketiyle gündem oldu.

MASADA DA SAHADA DA KAZANAN: TÜRKİYE

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoruna müdahalesinde son aşama da Barış Pınarı Harekatı ve sonrasında yapılan görüşmelerle gerçekleşti. 9 Ekim 2019'da başlayan harekat sonrasında önce ABD ardından Rusya ile yapılan görüşmelerde, terör örgütü YPG/PKK'nın güvenli bölge dışına çıkartılması kararlaştırıldı.

Sosyal medyada, dünya #Turkeywon etiketiyle Türkiye'nin başarısını konuşuyor. "Sahada da masada da kazanan Türkiye oldu" yorumlarının yapıldığı sosyal medyada, Türkiye Trend Topic oldu. Sosyal medya kullanıcıları Türkiye'nin başarısını "Destan" olarak gördü.

AMERİKA VE RUSYA MUTABAKATINDA BÜYÜK BAŞARI

Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı zirvesinde Amerika ve Rusya görüşmelerinde terör örgütü YPG'ye süre verildi. Amerika ile yapılan mutabakatta YPG' ye 120 saat verilirken, Rusya ile yapılan anlaşmada 150 saat verildi.

Türkiye, ABD ile 120 km için anlaştı ve Tel Abyad - Rasulayn bölgesinde güvenli bölge oluşturuldu. ABD ile yapılan anlaşma doğrultusunda terör örgütü YPG/PKK'ya belirlenen güvenli bölge dışına çıkması için 120 saat süre tanınmıştı. Rusya ile yapılan görüşmede genişletilen güvenli bölge alanıyla beraber terör örgütünün bölgeyi terk etmesi için tanınan süre de 150 saate çıkartıldı.

Soçi'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin arasında gerçekleştirilen zirvede ise, YPG/PKK'nin Menbiç dahil (Kamışlı hariç) diğer bölgelerden çekileceği kararına varıldı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (10)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • alper23 Ekim 2019 16:08

  bizim KEMALİN bunların arasında iş yapacağını düşüne biliyormusunuz  ha...tabiki muhalefet liderimiz kötülemem elin iyisinden .....iyidir ama bu işler beceri ile olur...övünmeye gerek yok ama yiğidi öldür hakkını yeme...erdoğan gerçekten başkan ....

 • realist23 Ekim 2019 14:04

  bir başarı varsa o da Esad ın oldu. Çünkü bu mutabakat Esadın varlığını ve siyası teminatını sağlıyor. Madde 1,Rusya ile yapılan mutabakatın ilk maddesi esadı korumak ve varlığını kabullunmek oldu.Madde 1. Süriyenin Siyası birliğini ve 

 • Nihat23 Ekim 2019 14:29

  Hadi oradan kıytırık!  Burnunu dibindeki teröristin gebermesi hoşuna gitmedi galiba!  Eh bu da senin meşrebin senin karakterin.

 • iso23 Ekim 2019 12:27

  Bu savaşın kazananı Rusya ve esad oldu... Esad yıkılmadı biz de girdiğimiz bölgedeki yerleşim yerlerini rejime teslim ederek bir nevi esad'ın meşruiyetini tanımış olduk. Rusya ise onyılların hayalini gerçekleştirerek sıcak denizlere inmiş oldu. 

 • Nedim23 Ekim 2019 11:41

  Kemal Kılıçdatoğlu hala kötülüyor!  Bir de Ekrem İmamoğlu "Acaba ne yapsak ta gölgelesek?" diyor. Çok sürmez bir bahane ile 2 gün içinde ekrana çıkarlar!  Ha bir de İzmir Beldiye Başkanı vardı. O da uyuyamamıştır. 

 • Azez23 Ekim 2019 11:39

  Esad en kârlı çıkan oldu. Abd ve türkiyenin 10 yıldır yıkmaya calistigi rejimi rusyanın da desteği ile ayakta kaldı

 • Nihat23 Ekim 2019 12:26

  Esad canlı cenaze!  Sen ne anlatıyorsun?

 • HAKAN23 Ekim 2019 11:31

  TAKINTISI  OLANLARA SÖZÜM YOK...ERDOĞANA MUHALEFET EDENLER...YANILIYORLAR..FAZLA POLİTİK DEĞİLİM AMA ERDOĞAN GERÇEKTEN...İYİ BİR LİDER ...BUNA İNANDIM...GÜVENİM TAM..

 • cinali23 Ekim 2019 11:09

  çıldır kemal  (6) 

 • vatandaş23 Ekim 2019 14:06

  kemal niye çıldırsın. Kemal esat kalsın diyor. mutabakatın ilk maddesi de esatın kalmasını istiyor. Okuduğunu anla sonra yorum yao.