E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye'den 1915 tasarısına tepki---

Türkiye'den 1915 tasarısına tepki

Türkiye'den 1915 tasarısına tepki
17 Şubat 2018 - 15:36 www.borsagundem.com

Hollanda parlamentosunun, 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımaya hazırlandığı haberleri üzerine Dışişleri Bakanlığı'nda son dakika gelişmesi yaşandı

Hollanda Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'deki büyükelçisini 5 Şubat'ta resmi olarak çektiğini açıklamasının ardından, 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımaya hazırlandığı haberlerinin ardından, Hollanda Maslahatgüzarı Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı!

Türkiye, Mart 2017'de Türk bakanların Hollanda'da yapacağı toplantıların engellenmesi üzerine Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi'nin Türkiye'ye alınmayacağı açıklamıştı. Diplomatik kaynaklar, Türk tarafının krizin patlak verdiği dönemde Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Cornelis Van Rij'in Ankara'ya dönmesini istemediğini muhataplarına ilettiğini hatırlatmıştı. 

Koalisyon ortağı Hıristiyan Birliği (CU) Milletvekili Joel Voordewind, yaptığı açıklamada, parlamentoda çoğunluğunun 1915'de yaşanan olayların "soykırım" olarak tanınmasından yana olduğunu belirtti.

Hollanda parlamentosu, hükümetten 24 Nisan'daki "soykırım anması" için Ermenistan'ın başkenti Erivan'a güçlü bir sinyal göstergesi olarak ilk kez bakan düzeyinde temsilci göndermesini de istiyor. Hükümet ise bu öneriye henüz yanıt vermedi.

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Hasan ünal17 Şubat 2018 17:37

    BOSNA DA GERÇEK SOY KIRIMI TRÜBİNDEN İZLEYİP ELLRİNİ OĞUŞTUTAN ALÇAKLAR

  • POLAT ALEMDAR17 Şubat 2018 16:57

    Hollanda ile ilişkileri tamamen keselim gitsin.g.t kadar ülke bize kafa tutmaya çalışıyor.bunlara ancak sanayileşerek yenebiliriz.o yüzden 1 kuruşumuzu dahi sanayileşmeye harcamamız gerekmektedir.bizlerde hollandanın afrikada yaptığı kalimları anma günü olarak kutlayan bir yasa çıkartalım.

  • demirkan 17 Şubat 2018 18:05

    BÜYÜK ELÇİLİK DEYİL. MUHTARLIK AÇACAN. TÜRKİYEYİ DİZ ÇÖKTÜRECEK İT OĞLU İT. HADDİNİ BİL SEN KİMSİN?. MAGATAP ALMAYA BİLE DEĞMEZ.