E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye ve Azerbaycan'dan ortak tatbikat---

Türkiye ve Azerbaycan'dan ortak tatbikat

Türkiye ve Azerbaycan'dan ortak tatbikat
09 Ağustos 2020 - 13:25 www.borsagundem.com

Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Azeri ve Türk özel kuvvetlerinin katılımıyla büyük çapta ortak bir askeri tatbikat gerçekleştirildi. Özel kuvvet birlikleri, tatbikat kapsamında stratejik noktalara taarruzda bulundu.

Bakanlığın açıklamasında, “Azerbaycan ile Türkiye arasındaki, canlı atışların yapıldığı büyük çaplı taktik tatbikatlara özel kuvvet birimleri de dahil edildi” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre, özel kuvvet birlikleri, helikopterlerle belirlenen noktalara iniş yaptı, farklı arazi üzerinden gizlice hareket ederek önemli stratejik ve askeri tesislere taarruzda bulundu. 

Kara kuvvetleri arasındaki tatbikatlar 1-5 Ağustos’ta Bakü ve Nahçıvan’da gerçekleştirildi, hava kuvvetlerinin yer aldığı tatbikatlar ise 29 Ağustos-10 Ağustos’ta Bakü, Nahçıvan, Gence, Kürdemir ve Yevlah’ta devam ediyor.

Tatbikatta iki ülkenin askerlerinin yanı sıra zırhlı araçları, topçu düzenekleri, havanları, hava araçları ve hava savunma teçhizatı yer alıyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • cahil herif09 Ağustos 2020 16:57

    azerbaycandan öğreneceğimiz çok şey var.taktik,teknik,koordinasyon ve strateji konularında yiğit azerbaycan ordusundan ders ve eğitim almak şarttır.ayrıca iha ve siha konularında da teknik destek alsak iyi olur.

  • muck09 Ağustos 2020 13:31

    kordinasyon, askeri dil, iletişim anlaşma, önemli. haliyle azerielrden askeri eğitim alan komutanları var. güzel iletişim ve askeri işbirliği kordineli oluyor. aynı x askeri taburumuzun, z askeri taburle iletişimi gibi, farklı devletin askerleler aynı iletişimi göstermesi çok önemli.