E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye Maarif Vakfı’na 1.8 milyar lira aktarılacak---

Türkiye Maarif Vakfı’na 1.8 milyar lira aktarılacak

Türkiye Maarif Vakfı’na 1.8 milyar lira aktarılacak
26 Mayıs 2022 - 04:23 www.borsagundem.com

Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden Türkiye Maarif Vakfına 1 milyar 871 milyon liraya kadar kaynak aktarılabilecek.

Resmi Gazete'de yer alan kararda, Türkiye Maarif Vakfına kaynak aktarılması hakkındaki kararın yürürlüğe konulmasına, 6721 sayılı Türkiye Maarif Vakfı Kanunu'nun 5'inci maddesi gereğince karar verildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararda, "Bu kararın amacı; yurt dışında insanlığın ortak birikim ve değerlerini esas alarak örgün ve yaygın eğitim hizmetleri vermek ve geliştirmek amacıyla okul, eğitim kurumu ve yurtlar gibi tesisler açmak, yurt içi de dahil olmak üzere bu kurumlarda görev alabilecek eğitmenleri yetiştirmek, okul öncesi eğitimden üniversite eğitimine kadar tüm eğitim süreçlerinde burs vermek, bilimsel araştırma-geliştirme çalışmaları ile yayınlar yapmak ve yeni metotlar geliştirmek ve faaliyet gösterdiği ülkenin mevzuatına uygun diğer eğitim faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan Türkiye Maarif Vakfına kaynak aktarılmasıdır." ifadesine yer verildi.

Buna göre, Türkiye Maarif Vakfına, vakfın amaçlarını gerçekleştirmek için yapacağı hizmetlere ilişkin giderlerin karşılanmasına yönelik olarak, 2022 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden 1 milyar 871 milyon 857 bin Türk lirasına kadar kaynak aktarılabilecek.

Karar, 1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi. 

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli personel alacak

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis ;)26 Mayıs 2022 09:11

    İlgili kuruluş 2016 yılında reisimizin şahsi talimatı ile kurulmuş, uluslar arası alanda eğitim kültür vb faliyetler de yer alan vakıf. kurum. yurtdışna gönderilen personel ve maaşları ülkemizde doktorların alamadığı kadar yüksek... Yurtdışın da, milli eğitim bakanlığı dışında okul vb açma yetkisine sahip bir kurum... Bence bazı terör odaklarının kapanan ve üklelerden onay alınan Türk okullarına kaynak akatarı mı ve buraların döner çarklarının sürdürülmesi .Denetimli sürdürme gibi geldi. Bu yüklü parasal kaynak milletimizin vergisi sonuçta...