E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkiye koordinatları verdi, Ruslar vurdu---

Türkiye koordinatları verdi, Ruslar vurdu

Türkiye koordinatları verdi, Ruslar vurdu
13 Haziran 2019 - 15:18 www.borsagundem.com

Rusya hava güçleri uçaklarının, Türkiye'nin isteği ve verdiği koordinatlar doğrultusunda Suriye'nin İdlib bölgesinde teröristlere bombardıman düzenlediği belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı yetkilileri, Ankara'nın yardım istemesi üzerine Türkiye'nin İdlib'de yer alan gözlem noktalarından birisine saldıran militanlara hava saldırıları düzenlediklerini söyledi. "

13 Haziran gecesi, El Nusra'nın müttefiki olan teröristler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin İdlib'deki Cebel el Zaviye bölgesine yerleştirilmiş olan gözlem noktasına havan toplarıyla ateş açtı" denilen açıklamaya göre, Türkiye bu saldırıların ardından, gözlem noktasındaki askerlerinin güvenliğinin sağlanması için Rus tarafından yardım isteyip teröristlerin mevzilerine hava saldırısı düzenlenmesini talep etti.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklaması şöyle devam etti: "Türk tarafının gösterdiği koordinatlara, Rusya hava güçlerinin uçakları tarafından dört bombardıman düzenlendi. Bunun sonucunda, Dokmak ve Cebel Tavert yerleşim yerlerinde gruplanmış militanlar ve Türk gözlem noktasına ateş açılması için kullanılan havan topları yok edildi."

Ayrıca açıklamada, 'Rusya ve Türkiye komuta merkezlerinin terörist gruplarla müdahale alanındaki yakın işbirliğinin devam edeceğine' vurgu yapıldı. Rus savunma yetkilileri, Rusya'nın girişimi ve Türkiye'nin arabuluculuğunun yardımıyla İdlib'de gece yarısından tamamen ateşkes yapılacağına ilişkin anlaşmaya varıldığını duyurmuştu. Fakat bazı terörist grupların temsilcilere bu ateşkese uymayacaklarını söyledi.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • KILIÇ13 Haziran 2019 22:43

    BİRLİKETEN GÜÇ DOGAR BRAVO HAYİNLER BEDEL ÖDEMELİ.

  • ??13 Haziran 2019 18:00

    ya vurmadı is o ruslar hedefleri ? ya kenarına ateş ettilerse, yada ateş etmeden 5 dk önce uyardılarsa ? ki biz neden vurmadık ? koskoca ordu soktuk, bizden kalaba ordu yok, ama biz vurmuyoruz ? hakkaten garip.ruslar vurdukları hedef götunrulerını verdımı ?

  • PARDUS13 Haziran 2019 16:42

    Şimdi burada akla gelen ilk soru, turkiye neden vurmadı, kaldıki o bölgede bir sürü obüs bataryası var, ucağa bile gerek olmadan vurabilri turkiye ama neden vurmadı???