E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTurkish Yatırım’da Metin Ayışık dönemi başladı---

Turkish Yatırım’da Metin Ayışık dönemi başladı

Turkish Yatırım’da Metin Ayışık dönemi başladı
27 Ocak 2022 - 17:35 www.borsagundem.com

Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Metin Ayışık oldu.

1996 yılından bu yana sermaye piyasaları alanında bireysel ve kurumsal yatırımcılara hizmet veren Turkish Yatırım, sektörün deneyimli isimlerini yönetim kadrosuna katarak gücünü artırmaya devam ediyor.

TurkishBank Grubu’nun sermaye piyasalarındaki temsilcisi Turkish Yatırım, Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak finans sektörünün deneyimli isimlerinden Tevfik Metin Ayışık’ı atadı.

24 Ocak 2022 tarihinde resmi ataması yapılan Tevfik Metin Ayışık, “TurkishBank gibi köklü ve güçlü bir bankanın iştiraki olan ve sermaye piyasalarına önemli katkı sağlayan Turkish Yatırım’da bu önemli görevi almaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Tevfik Metin Ayışık hakkında

Metin Ayışık, Saint Michel Fransız Lisesi’ni bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme-İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Koç Holding şirketlerinden Beldesan’da başlayan Ayışık, 1987 yılından itibaren sermaye piyasalarında sektörün önde gelen yatırım kuruluşlarında üst düzey yönetici ve sermaye piyasası kuruluşlarında yönetim kurulu üyesi olarak görevler aldı.

Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği Başkan ve Başkan Vekilliği, Türkiye Vadeli İşlemler Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği, Sermaye Piyasaları Lisanslama ve Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Borsa İstanbul Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunan Metin Ayışık, halen Borsa Aracı Kurum Yöneticileri Derneği Başkanlığı yapmaktadır.

2000-2013 yıllarında Alternatif Yatırım'da Genel Müdürlük görevinde bulunan Metin Ayışık son olarak 2013 yılında katıldığı Gedik Yatırım'da 8,5 yıl Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Rhea Girişim'in genel kurul tarihi belli oldu

Kripto boğası borsalarda sert düşüş bekliyor

Varlık Fonu, Türk Telekom hisseleri için kredi arayışında

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • eski müşteri04 Şubat 2022 10:54

    Bir önceki genel müdür düzgün bir adamdı. kısa sürede nasıl kaçacağını şaşırdı. Yönetim Kurulu Başkanı adamı resmen yaşlandırdı. Başka bir aracı kurumda genel müdür yardımcılığını kabul etti. Yenisi de düzgün birine benziyor ama ya pa maz. hisse senedi müşterisini sevmeyen istemeyen bir kurum. Tüm uygulamaları müşterinin aleyhine. Banka elini aracı kurumdan çekmiyor herşeylerine karışıyor. Kadro yok tüm işlerini banka personeli yapıyor. Buna rağmen kardan eser yok. Bu yeni adam da iki üç sene kalır, maaşını alır ayrılır sonra hop başkası. Ama bilin ki feriştahı gelse o banka başkanı Hakan oldukça işler yürümez. Yeni müdür de azarını yer, şaçlarını döker ama nafile..

  • asena27 Ocak 2022 17:58

    bütün yatırımcı kuruluşlarına duyrulur rusyayı mana ediyodunuz rusya artı 7 nerdesiniz hırsızlar pislikler allah belanızı versin