E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürkeş'ten Kılıçdaroğlu'na darbe girişimi cevabı---

Türkeş'ten Kılıçdaroğlu'na darbe girişimi cevabı

Türkeş'ten Kılıçdaroğlu'na darbe girişimi cevabı
06 Nisan 2017 - 11:22 www.borsagundem.com

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe' iddialarına ilişkin, "Darbe girişimi darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü kontrolsüzü olmaz. Onun için bu boş bir ithamdır" dedi

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe' iddialarını değerlendiren Türkeş, "Darbe girişimi darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü kontrolsüzü olmaz. Bunun üzerinden şike yaparak ikbal elde etmeye kalkana 'ruh hastası' denir. Ben Türkiye'de böyle ruh hastaları olduğunu düşünmüyorum. Onun için bu boş bir ithamdır." ifadelerini kullandı.

Türkeş, "1980'de işin çarpıcı tarafı, Alparslan Türkeş, 12 Eylül ihtilalinden sonra 'Tek adam rejimi istiyor ve bunun için anayasa değişsin diyor' diye idamla yargılandı. Türkiye ne gariplikler yaşadı geldi bugüne kadar." dedi.

"SURİYE'DE SİVİLLER KATLEDİLDİ"

Başbakan Yardımcısı Türkeş, Esad rejiminin kimyasal silah saldırılarına ilişkin de şu açıklamalarda bulundu:

"Hakikaten çok vahşice bir şey, savaşın ötesinde kalkışmayı bastırmak denemez, savaş denemez. Kimyasal silah ile sivil insanlar katledildi, 'nokta'. İkincisi, savunmalar da doyurucu değil. Rejim yapmıştır ve maalesef sivil insanlara karşı yapmıştır. Çocuk ve kadınlar öncelikli olarak maalesef hayatlarını kaybetmiştir. Bu tespiti yapmak lazım.

Bizim Suriye'deki Esed rejimiyle ilgili menfi kanaatimiz zaten başından beri vardı. Biz bunu muhafaza ediyoruz." diyen Türkeş, "Bu yönetimle Suriye'nin yönetilemeyeceğini çok uzun süredir hem Cumhurbaşkanımız hem Başbakanımız dile getirdi. Biz aynı katı tavrımızı muhafaza edeceğiz diye düşünüyorum."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Ushhs06 Nisan 2017 13:07

    Yaptilar iste olmaz yok bu hükumette

  • Bika06 Nisan 2017 12:53

    MİT'in darbe girişiminden haberi olduğu biliniyor ve toplantılar yaptığı halde kimleri uyarmış ki ? Eniştelerden,yengelerden,dayılardan mı haberleri olacaktı . Müşteşar neden görevinin başında ? Bunun gibi soruların cevabını veren yok.

  • ...06 Nisan 2017 12:28

    Ya sizin yanlışlarınıza 250 şehit verdi bu ülke. Bırakın darbemi girişimmi o mu bumu. Milletin hak ettiği noktaya getirin ülkeyi. TV de izliyorum hepsi kavga dövüş icraatı yok ne sağın ne solun. Vatandiz sizi değil, sizler vatandaşı dinleyin artık. Kadrolaşan tarikatlar mahvediyordu ülkeyi. Lütfen seviye saygı ve reel gelişim istiyorum ülkede. Kim yaparsa onu desteklerim. 4 partiden birini seçmek zorunda eğilim. sizler vatandaşı kazanın artık şekillendirin kendisinizi