E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisTürk Telekom'da organizasyonel değişiklik---

Türk Telekom'da organizasyonel değişiklik

Türk Telekom'da organizasyonel değişiklik
08 Mart 2019 - 19:46 www.borsagundem.com

Türk Telekom bünyesinde 'Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı'' pozisyonu oluşturuldu ve söz konusu göreve Dr. Ramazan Demir getirildi

Türk Telekom'un (TTKOM) organizasyonel yapısında değişikliğe gidildi. Yapılan değişiklikle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamada, Türk Telekom Yönetim Kurulu'nun aldığı karar ile şirket bünyesinde doğrudan Genel Müdür'e bağlı olmak üzere ‘'Dijital ve Siber Güvenlik Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı'' pozisyonu oluşturulduğu ve bu göreve Dr. Ramazan Demir'in atandığı kaydedildi.
Dr. Ramazan Demir kimdir?
Dr. Ramazan Demir 1995 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2000 yılında MIT Sloan School of Management'dan Yöneylem Araştırması alanında doktora derecesini almıştır. 2005 yılına kadar Sentient Jet özel havacılık start-up'ında çalışarak, öncü ve başarılı bir ‘asset-free' pazar yeri oluşturmuştur. Daha sonra, Dr. Demir Yahoo!'da (Verizon Medya) 4 yıl boyunca arama motoru ve dikey ürünlerin de bulunduğu global ürünler portföyünden sorumlu Pazaryeri Direktörü olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Türk Telekom Grubu'na katılan Dr. Demir, o tarihten itibaren grup bünyesinde farklı alanlarda aktif katkı sağlamaktadır. Türk Telekom Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcılığı, Regülasyon Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yapan Dr. Demir 2016 Ekim itibariyle dijital girişimlerden sorumlu Baş Danışman olarak görev yapmaktadır. 2014 ve 2016 yılları arasında Avrupa Telekomünikasyon Birliği (ETNO) Yönetim Kurulu Üyesi olan Dr. Demir iletişim, teknoloji ve medyayı kapsayan çeşitli STK'larda Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Önde gelen medya ve reklam gruplarından Adconion'e (Amobee Inc tarafından satın alınan) Baş Bilim Danışmanı olarak destek sağlamıştır. Dr. Demir, dünyanın önde gelen varlık yönetim şirketi Putnam Investment'da yatırım modelleri geliştirmiş ve uygulamıştır. Dr. Demir'in internet teknolojisi, arama motoru ve dijital servisler üzerine onaylanmış 5 tane patenti bulunmaktadır.

Bülent Aksu Telekom'dan Turkcell'e geçti

Türk Telekom üst yönetiminde beklenmedik istifa

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)