E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürk SİHA'larına bir övgü de Ukrayna'dan ---

Türk SİHA'larına bir övgü de Ukrayna'dan

Türk SİHA'larına bir övgü de Ukrayna'dan
04 Ocak 2021 - 11:44 www.borsagundem.com

Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Nejipapa, Türk insansız hava araçlarına övgü dolu sözler kullandı. Neijpapa, "Bayraktar İHA’ları denizdeki faaliyetlerde denedik. Çok kabiliyetliler" dedi.

Bayraktar TB2 - Türk İnsansız Hava Araçları (İHA) Azerbaycan, Libya ve Suriye'de elde ettiği başarılarla gündemdeki yerini korumayı devam ederken, Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neijpapa, (İHA) satın alımına hazırlandıklarını belirtti.

SATIN ALMAYI BEKLİYORUZ

Özgür Avrupa Radyosu Ukraynaca servisinin sorularını yanıtlayan Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı Oleksiy Neijpapa, “2021’de Deniz Kuvvetleri’nin ihtiyaçları için Türk Bayraktar insansız hava araçları satın almayı bekliyoruz” dedi.

ÇOK KABİLİYETLİLER

Bayraktar İHA’ların, Karadeniz ve Azak operasyon bölgelerinde kullanılmaya yönelik gelişmiş taktik ve teknik özelliklere sahip olacağını ve uçuş menzilinin artırıldığını belirten Neijpapa, "İHA’ları hem sahil hem de denizdeki faaliyetlerde kullandık. Çok kabiliyetliler" dedi.

Ukrayna tersanelerinin NATO standartlarında teknolojiye sahip olmaları gerektiğine de dikkati çeken Ukrayna Deniz Kuvvetleri Komutanı, inşasına Türkiye’de başlanacak ve Ukrayna’da devam edilecek olan ADA sınıfı korvetler sayesinde bu teknolojilere erişim imkanı sağlayacaklarını kaydetti. Türkiye ile Ukrayna arasında korvet ve İHA'lar için üretim ve teknoloji paylaşımına yönelik anlaşma imzalanmıştı.

Brent petrol 53 karma test etti

 

Daha akıllı harcama yapmanın 5 yolu

 

Ermenistan, Türk mallarını İran mallarıyla değiştirecek

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ04 Ocak 2021 11:54

    valla reis başımızda iken elinizi çabuk tutun.eğer muhalefet iktidara gelir ise bu fabrikalar bir bir kapatırlar.