E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTürk IŞİD'liler internette---

Türk IŞİD'liler internette

Türk IŞİD'liler internette
13 Ekim 2015 - 06:45 www.borsagundem.com

Ankara katliamında oklar IŞİD’i gösterirken, terör örgütündeki Türkler ilk kez toplu olarak video çekip, internette yayımladı

Ankara’da cumartesi günü meydana gelen terör saldırısında 97 kişi hayatını kaybetti. Eylemde iki canlı bombanın kullanılması ise IŞİD’i eylemin bir numaralısı zanlısı haline getirdi. IŞİD’in eylemi üstlenip üstlenmeye tartışılırken dün sosyal medyada IŞİD ile ilgili farklı bir video paylaşıldı. İlk defa IŞİD’e katılan Türkler toplu olarak görüntü verdi.
 
Silahlar Amerikan

Terör örgütüne yakın internet sitelerinde de paylaşılan ve 3 farklı formattaki videolarda bazı konular dikkat çekti. 8 dakika 45 saniye süren videoda iki kişi konuşurken diğer Türkler ise onu dinledi. Yüksek kalitede çekilen videoda IŞİD’li Türklerin sahip olduğu silahlar dikkat çekti. Ellerinde Amerikan yapımı M-16 piyade tüfeği taşıyan Türklerin neredeyse hepsinde telsiz bulunuyor. Kendilerini “İslam Devleti’nin Cezire vilayeti Türk mücahitleri” olarak tanımlayan grup 14 kişiden oluşurken aralarında özellikle küçük yaştaki iki kişi ise videoda ön plana çıktı. Videoda sık sık yapılan askeri talimler de gösterildi.
 
‘Türkiye şurası’

8 dakika 45 saniyelik videonun hedef kitlesi ise Türkler. Yayımlanan görüntülerde iki farklı kişi Türkçe konuşurken Arapça alt yazının geçmesi de videonun profesyonelce hazırlandığının kanıtı oldu. Videoda konuşanlar, Türkleri cihada ve IŞİD’e katılmaya davet etti. IŞİD’in kontrolü altındaki Cezire ve Rakka bölgesinde çekildiği iddia edilen videolarda bir Türk ‘emir’in örgütün ‘Türkiye şurası’ adlı üst düzey Türk isimlere verdiği vaazlar yer alıyor. Video mesajında militanlar Türk hükümetini ‘tağut’ (Allahın hükmünü tanımayan) olarak ilan ediyor. Amerikan silahları taşıyan bir IŞİD’li Türk, ‘Her neredeyseniz gelin bize katılın. Bunu yapamayacak durumdaysanız da bulunduğunuz ülkelerde kıyama (ayağa) kalkın’ diyor.

YAŞI KÜÇÜK ÇOCUKLAR

Görüntülerde sakalı dahi çıkmamış küçük yaşta iki çocuk dikkatleri çekti. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • HARİCİLERSİNİZ13 Ekim 2015 10:42

    ASIL ALLAH DÜŞMANLARI SİZ İŞİDE KATILANLARSINIZ.HARİCİLERDE HZ ALİ Yİ SİZİN GİBİ SUÇLAMIŞLARDI.SİZİN TAVRINIZ HARİCİLERE BENZİYOR.ŞU ANDA TÜRKİYEDE HÜKÜMET YOK SEÇİM HÜKÜMETİ VAR VE LAİK DÜZEN VAR.SİZİN ALLAH IN HÜKÜMLERİYLE DEĞİL UYDURULMUŞ İSLAMLA HÜKÜMLER VERDİĞİNİZ ARTIK BİZ BİLİYORUZ.KUR'AN DIŞI HÜKÜMLERLE İSLAMI YAŞADIĞINIZI ZANNETMEK EN BÜYÜK AHMAKLIKTIR

  • fatih islambul13 Ekim 2015 08:46

    BU İŞİT BAŞ DÜŞMANI P.K.K. SONRADA ŞİLER BAKALIM ŞİMDİ KİME DUŞMAN OLACAKLAR RUSYADA SAVAŞA KATILDI İŞİDİN GÜCÜNÜ ÇECENLER AFGANLAR TALİBAN ELKAİDEDEN ALIYOR. İNŞALLAH ÜLKEMİZLE URAŞMAZLAR..