E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTürk ambalaj şirketinin Fin şirkete satışı onaylandı---

Türk ambalaj şirketinin Fin şirkete satışı onaylandı

Türk ambalaj şirketinin Fin şirkete satışı onaylandı
20 Eylül 2021 - 14:56 www.borsagundem.com

Rekabet Kurumu, ambalaj üreticisi Elif Holding'in Finlandiya merkezli Huhtamaki'ye satışını onayladı. Huhtamaki, geçen ay Elif Holding’i 412 milyon euroya satın almak için anlaştığını duyurmuştu.

Rekabet Kurumu, Finlandiya merkezli Huhtamaki'nin Türkiye ve Mısır'da operasyonları bulunan ambalaj üreticisi Elif Holding'i satın alma işlemine onay verdi.

Ağustos ayında anlaşmanın büyüklüğü 412 milyon euro olarak açıklanmıştı. 2020'de Elif'in net satışları yaklaşık 163 milyon euroydu. Şirket yaklaşık 1500 kişiyi istihdam ediyor.

Anlaşma kapsamında Elif, Huhtamaki'nin esnek ambalaj iş segmentinin bir parçası olacak.

Satın almanın finansmanını desteklemek için Huhtamaki, aynı zamanda işlemde danışman olarak da görev yapan Citi ile 500 milyon dolarlık bir köprü finansman anlaşması imzalamıştı.

Ağustos ayında yapılan açıklamada satın almanın Huhtamaki'nin 2030 büyüme stratejisiyle uyumlu olduğunu, stratejik coğrafyalarda ölçeğin büyütüldüğü ve şirketin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşma yolundaki ilerlemesini desteklediği belirtildi.

Rekabet Kurumu bazı devralma ve ortaklıklara onay verdi

 

Rekabet Kurumu'ndan yeni kamu spotu

 

Rekabet Kurumu fırsatçılara göz açtırmıyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)