E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTrump Yüzyılın Anlaşması'nı ilerleyen haftalarda açıklayabilir---

Trump Yüzyılın Anlaşması'nı ilerleyen haftalarda açıklayabilir

Trump Yüzyılın Anlaşması'nı ilerleyen haftalarda açıklayabilir
21 Ağustos 2019 - 11:00 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Trump'ın gelecek haftalarda Yüzyılın Anlaşması planının siyasi kısmını açıklayabileceği belirtildi.

Israel Hayom gazetesinin, ismini vermek istemeyen İsrailli bir yetkiliye dayandırdığı haberde, ABD Başkanı Donald Trump'ın gelecek haftalarda Yüzyılın Anlaşmasının siyasetle alakalı kısmını açıklayabileceği ifade edildi.

Haberde, Trump yönetiminin planının, İsrail'in çıkarlarına ters düşen maddeler içermesi durumunda Başbakan Netanyahu'nun buna itiraz edeceği kaydedildi.

Yetkili, ABD yönetimine, İsrail için "kırmızı çizgi" mahiyetindeki maddelerle ilgili bilgi verdiklerini ve bu konuda taviz vermeyeceklerini vurguladı.

Yetkili, İsrail yönetiminin taviz vermeyeceği konular arasında "Batı Şeria'daki Yahudi yerleşimcilerin tahliye edilmemesi, Kudüs'ün İsrail egemenliği altında kalması ve Filistinli mültecilerin geri dönmemesi"nin yer aldığını dile getirdi.

"Yüzyılın Anlaşması" planı

ABD Başkanı Trump'ın İsrail-Filistin meselesine "çözüm bulmak" amacıyla hazırladığı öne sürülen "Yüzyılın Anlaşması" planının detayları netleşmese de uluslararası basında buna ilişkin bazı bilgiler yer alıyor.

Haberlere göre, anlaşma, Kudüs'ün tamamının İsrail'e bırakılması ve Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin büyük bölümünün varlığını sürdürmesi gibi Filistinlilerin aleyhine maddeler içeriyor.

Planda İsrail'in topraklarından sürdüğü 6 milyona yakın Filistinli mültecinin dönüş hakkına ise değinilmediği dile getiriliyor.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın "yüzyılın şamarı" olarak nitelendirdiği planın, bazı ekonomik yardımların dışında Filistin halkının lehine hiçbir şey içermediği ifade ediliyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • komik21 Ağustos 2019 17:26

  Herkes gardını alıyor büyük bir fiili savaş kapıda önümüzdeki 5 yıl içerisinde bunun önüne TÜRKİYE den başka kimse geçemez aksi takdirde vay bizim halimize. 

 • Uyumsuz21 Ağustos 2019 12:58

  Yüzyılın anlaşmasına bak. Ortadoğu'yu İsrail in hakimiyeti altına almanın ilk adımı. Dünyanın en büyük fitneci grubu ve onlara boyun eğmiş sözde Müslüman yöneticiler... 

 • YUSUF MÜFTÜOĞLU21 Ağustos 2019 11:28

  kıyamete bir adım daha.

 • yer yer trump tower21 Ağustos 2019 11:07

  Siz buna deli deyin,ben zır deli diyorum.Yalnız Türkün intikamını Allah yahudilere aldırıyor.Yunanlılar,ermeniler,araplar,ingilizler dünyada en tiksindiğim millet.

 • Sen kimsin21 Ağustos 2019 11:29

  Onlarda sana hayran zaten )))