E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTrump: ABD-Çin ticaret anlaşması başarılı olur---

Trump: ABD-Çin ticaret anlaşması başarılı olur

Trump: ABD-Çin ticaret anlaşması başarılı olur
10 Haziran 2019 - 16:24 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Donald Trump, "Çin anlaşma yapacaktır, çünkü yapmak durumunda kalacaklar" dedi ve ekledi "ABD-Çin ticaret anlaşması başarılı olur."

ABD Başkanı Donald Trump, CNBC televizyonuna yaptığı değerlendirmede "Fed beni dinlemedi, hata yaptı." dedi. Fed'in faiz indirmediğini söyleyen ABD Başkanı, "Fed bizim için çok yıkıcı" diye ekledi.

Trump olası bir ticaret anlaşması konusunda "Çin, Abd ile bir ticaret anlaşması yapacak, çünkü bir anlaşma yapmaları gerekli" dedi ve ekledi "ABD-Çin ticaret anlaşması başarılı olur."

Çin'in yıllardır yerel parasını devalüe ettiğini ifade eden Trump, Fed hamlesinin gerekli olduğunu belirtti.

ABD ile Meksika arasında geçen Cuma açıklanan anlaşmaya değinen Trump, ABD'nin bilinçli olarak anlaşmanın bir bölümünü görüşmediğini, söz konusu kısmın ABD için "çok önemli bir araç" olduğunu belirtti.

ABD Başkanı, Japonya'da bu ay sonunda gerçekleştirilecek G - 20 zirvesinde Çinli mevkidaşı ile görüşmeyi umduğunu, iki tarafın anlaşmaya varamaması halinde Çin ithalatına vergi artırımına gideceğini dile getirdi.

Huawei'nin Çin ile ABD arasındaki ticaret görüşmelerinin bir parçası olabileceğinin altını çizen Trump, "Gümrük tarifeleri bize çok büyük bir rekabet avantajı sağlıyor." dedi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • HALİL TÜRK10 Haziran 2019 21:12

    bunlara inanmayın anlaşma çoktan imzalandı bence.piyasalarda düzeltme yapılması için ortalığı gerdiler ay sonunda anlaşma imzalanır hisse senetlerinize sahip çıkın zararına satmayı beyler.