E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporTrabzonspor'u reddeden CAS'tan çifte standart!---

Trabzonspor'u reddeden CAS'tan çifte standart!

Trabzonspor'u reddeden CAS'tan çifte standart!
01 Ağustos 2020 - 09:55 www.borsagundem.com

Alman Der Spiegel dergisi, M.City’nin Avrupa’dan men cezasının kaldırıldığı davadaki tanığının yalan ifade verdiği yönünde yeni e-mailler yayımladı. Simon Pearce’ın 99 milyon Pound’luk bir ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Trabzonspor'un güçlü belgelerle yaptığı itirazını reddeden Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’nin (CAS), yalancı tanıkla destekli şişirilmiş rakamlarla savunma yapan Manchester City’nin teklifini kabul ettiği iddiaları Avrupa basınına bomba gibi düştü. Alman Der Spiegel dergisinin, ele geçirdiği belgeleri Kasım 2018’de yayımlamasıyla başlayan soruşturmada City’nin sponsorluk anlaşmalarını şişirdiği, mali fair play kurallarına uymuş gibi görünmek için bilerek UEFA’yı yanılttığı söyleniyordu.

CAS, 'Kanıt yok' demişti

Bilindiği gibi City, mali fair play kurallarını ‘ağır ihlal’ gerekçesiyle, UEFA tarafından Avrupa’daki kulüpler şampiyonalarından önümüzdeki iki sezon men edilip ve 30 milyon Euro para cezasına çarptırılmıştı. City, davayı CAS’a götürerek men cezasını kaldırtmıştı. Para cezası ise 30 milyondan 10 milyon Euro’ya düşmüştü. Dava sürecinin ardından CAS, 93 sayfalık bir rapor yayımladı. Mahkemenin yayımladığı raporda UEFA’nın iddialarının asılsız olmadığı ancak City’nin gizli sponsorluk anlaşmaları yaptığına dair yeterli derecede kanıt olmadığı belirtildi.

Trabzonspor neden Avrupa'ya gidemedi?

City'den yeni açıklama

Kararın açıklanmasından iki gün sonra, davada ifade veren Simon Pearce’ın, yalan ifade verdiğini iddia eden dergi, delil olabilecek yeni e-mailler yayımladı. Dava sırasında şişirilmiş sponsorluk ödemeleriyle ilgili sorulara “Yapmadım” diyen Pearce’ın ortaya çıkan yeni delillerde 99 milyon Pound’luk bir ödeme yaptığı ortaya çıktı. City kulübü iddialarla ilgili bir açıklama yaparak “Der Spiegel’in gündeme getirdiği sorular ve meseleler, CAS tarafından ayrıntılı yargılama ve gerekli süreçlerden sonra tam olarak karara bağlanan bir davayı kamuoyu önünde yeniden yargılama ve baltalama girişimi gibi görünüyor" denildi. (Spor Arena / Koray Durkal)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (9)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Kemal 01 Ağustos 2020 20:42

  Sizler ansdoluda dogup kendi memleketlerine sampıyonluk goremıyenler yanı sizler ancak İstanbul takımlarını tutarak trabzonspor hakkında boyle konusamazsınız sizler ancak baskalarınınkını mutlu olursunuz

 • Olacağı buydu01 Ağustos 2020 17:05

  Trabzonsporda Ünal hocadan sonra birilerinin sayesinde böyle oldu.

 • Oflu anti01 Ağustos 2020 12:59

  Tarık hakyemez biz hamsi olabiliriz ama ezik değiliz bir üslubunu düzelt tamammi saçma sapan yorumda bulunma sen nerelisin Allah bilir anadoludan gelip feneri bjk gs tutanlardansindir Allah bilir

 • Sedrettin Özdemir01 Ağustos 2020 12:23

  Ayıp Ayıp Trabzonspor bu ülkeni futbolda kara kutusudur. Fenerbahçe ye kumbas kuran Rizespor u küme düşüren Galatasaraya yatan iş adamlaridan alan sporcu maaşlarını neredeyse asgari ücret gösteren bir kulüp nasıl haksızlığa uğrar anlamış değilim.

 • Kemal 01 Ağustos 2020 20:38

  Sen gerızekalısın yada İstanbul yalkadısın her halde

 • Tarık Hakyemez01 Ağustos 2020 12:10

  Ezik hamsiler hala neyin peşinde

 • İtti01 Ağustos 2020 11:31

  Trabzon milyon dolarlık futbolcuları 20 bin dolara kiraladım diye sahte belge düzenleyip, üzerini damat ve havuz şirketlerinden elden ödemiş. Bu şekilde gideri az gösterip aklında UEFA'yi kandiracagini sanmış. Köylü kurnazlari kara para hem şampiyon olamadı hem de şampiyonlar ligine gidemedi.ezikler

 • Kaçan Grup01 Ağustos 2020 10:12

  Hamsi koydum tavaya, Başladı oynamaya

 • Kemal 01 Ağustos 2020 20:44

  Siz ler kedi g.tunuze bakın on ce