E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakTOKİ'den faizsiz konut---

TOKİ'den faizsiz konut

TOKİ'den faizsiz konut
03 Temmuz 2016 - 13:56 www.borsagundem.com

TOKİ Başkanı Turan: Vatan uğrunda Hakk'a yürüyen şehitlerimizin ailelerini ve gazilerimizi konut sahibi yaparak, minnet borcumuzu ödemeye çalışıyoruz

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri konut sahibi yapıyor. Şehit ailelerine ve gazilere 552 milyonluk faizsiz konut kredisi sağlayıp, bin 577 konut verildi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı açıklamada, şehit aileleri ve vazife malulleri, engelliler ve emekli vatandaşlara özel kontenjan ayırıp öncelik verdiklerini belirtti.

Şehit aileleri ve gazilere 552 milyon liralık konut kredisi verdiklerini söyleyen Turan, "Ülkemiz için canlarını feda eden şehitlerimizin aileleri ve gazilerimize minnet borcumuzu ödemeliyiz. 18 bin 675 şehit ailesi, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerine yaklaşık 552 milyonluk faizsiz konut kredisi sağlayıp, bin 577 konut verdik." dedi.

Şehitleri rahmetle andıklarını vurgulayan Turan, "Ülkemiz için şehit olmuş kamu görevlilerinin ailelerinin yarasına merhem olmalıyız. En temel ihtiyaçları olan barınma sorununu çözmemiz gerekiyor." açıklamasında bulundu.

TOKİ olarak şehit yakınları ve terör malullerinin konut sahibi olabilmelerini kolaylaştırdıklarını belirten Turan, şöyle konuştu:

"Şehit kredisinden yararlanılarak edinilecek konutlar için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Tapunun en fazla bir yıl önce alınmış olması yeterli olmaktadır. Kredi ile istenilen yörede ve istenilen büyüklükte konut edinmek mümkündür. Kredinin geri ödemesi, hak sahibinin her türlü tazminat dahil, almakta olduğu maaşının bir bölü dördü tutarındaki miktarın T.C. Sosyal Güvenlik Kurumunca kesilmesi suretiyle yapılır. Kredinin vadesi, borcun tamamen ödendiği zamandır. Krediye faiz uygulanmaz."

ÖNCELİK ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDE
Turan, TOKİ olarak dar gelirlilerin yanı sıra şehit aileleri ve gazileri konut yapmayı sürdüreceklerini belirterek, "Vatanımıza canını feda eden şehitlerimizin yakınlarını ve gazilerimizi kurasız ev sahibi yaparak minnet borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Bu ülkeyi bizlere armağan eden, vatan ve bayrak aşkı için cepheye koşmuş şehitlerimizi tekrar yad ediyoruz. Mekanları cennet olan şehitlerimizin ailelerine desteğimizi TOKİ olarak sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

BAŞVURU ŞARTLARI
Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlerinin, TOKİ projelerine başvuru yapabilmesi için, projenin bulunduğu il veya ilçe sınırları içerisinde en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması şartı aranıyor. Başvuruda ayrıca aylık hane halkı gelirinin, İstanbul'da yaşayanlar için net en fazla 3 bin 700, İstanbul dışındakiler için 3 bin 200 lira olması gerekiyor.

Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları "Hak Sahipliği Belgesi" ve kimlik fotokopilerini ibraz ederek başvuru yapabiliyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ŞAHİN03 Temmuz 2016 15:03

    bu ülkede terör bitmez.çünki istismarlar tavan seviyede.KAN EMİÇİ GİRİŞİMLER VE TİÇARİ SÖYLEMLER

  • ŞAHİN03 Temmuz 2016 15:02

    bu ülkenin kesinikle tiçri bakış acısı her daim terörizme davet.....

  • ŞAHİN03 Temmuz 2016 14:54

    ulann daire satabilmek için bile şehit ailelerini kullanıyorlar neymiş faizsizmiş.aynı abd deki gibi 1 hamburger alana 1 kola bedava.%6 faiz olmadığını ispatlayabilecekmisin..