E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTiyatro, opera ve bale gösterileri için getirilen yasak iptal edildi---

Tiyatro, opera ve bale gösterileri için getirilen yasak iptal edildi

Tiyatro, opera ve bale gösterileri için getirilen yasak iptal edildi
15 Eylül 2020 - 22:35 www.borsagundem.com

Kültür ve Turizm Bakanlığı, tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanmasına gelen tepkilerin ardından, açık ve kapalı mekânlarda sahnelecek tüm tiyatro, opera ve bale gösterilerinin yasak kapsamının dışına alındığını duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, korona virüs salgını nedeniyle tiyatroların kapatılması ve açık hava etkinliklerinin yasaklanmasına gelen tepkilerin ardından, açık ve kapalı mekânlarda sahnelecek tüm tiyatro, opera ve bale gösterilerinin yasak kapsamının dışına alındığını duyurdu. 

Koronavirüs salgını gerekçesiyle, açık alanlarda konser, gösteri, tiyatro, festival vb. etkinliklerin yasaklanmasının ardından karara birçok özel tiyatro tepki göstermiş, Tiyatro Kooperatifi bir basın açıklaması yaparak, özel tiyatroların çöküşe geçtiğini söylemişti. 

Tepkilerin ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı, söz konusu yasakların Kovid-19 tedbirlerine uyulması koşuluyla açık ve kapalı mekânlarda sahnelecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsillerini kapsamayacağını duyurdu. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şöyle:

"İçişleri ve Sağlık Bakanlıklarımız ile yaptığımız değerlendirmeler neticesinde, açık ve kapalı mekânlarda sahnelecek tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale temsilleri, Bakanlığımızca 23 Haziran 2020 tarihinde yayımlanan Kültür ve Sanat Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci Genelgesi'ndeki kurallara uyulmak koşulu ile Hıfzıssıhha Kurullarınca alınan kararların kapsamı dışına alınmıştır."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Erol g.16 Eylül 2020 02:11

    MASKELI ZORRO'YU ANLATAN TİYATRO MASKESİZOYNANMAZ BALE DE MASKELI BALE OYNANABİLİR seyirciler de maskeli seyreder

  • baturayersin15 Eylül 2020 23:19

    kendilerini sıkıntıya sokuyorlar eba gibi interneten yayın yapsınlar onlay bilet alır gibi sisteme giriş yapıp ücretli oyunları izliyecek daha çok kişiye ulaşıcaklar hastalık bulaşmadan evinde tiyatro seyredecek ankara bursa istanbul özel tiyatro devlet tiyatrosu belediye tiyatrosu saymakla bitmez adam maç yayını yapıyor tiyatro neden olmasın

  • Bika15 Eylül 2020 22:45

    İbadethaneler tedbir alınarak açık tutulurken, tiyatroların kapatılmasının sağlıkla ilgisinden çok ideolojik.