E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknolojiTinder, metaverse çöpçatanlığından vazgeçti---

Tinder, metaverse çöpçatanlığından vazgeçti

Tinder, metaverse çöpçatanlığından vazgeçti
04 Ağustos 2022 - 13:42 www.borsagundem.com

Tinder'ın ana şirketi Match Group, arkadaşlık uygulamasının metaverse'e açılma planlarını iptal ettiğini duyurdu.

Match Group, video tabanlı sosyal medya firması Hyperconnect'i satın aldıktan sonra sanal bir dünyada yeni bir çevrimiçi arkadaşlık biçimi yaratmayı planlamıştı fakat şimdi genellikle "somutlaştırılmış internet" olarak kabul edilen metaverse'ün nasıl gelişeceğinin belirsiz olduğunu belirtti. Match Group ayrıca Bumble, Hinge, OkCupid, PlentyOfFish, Match.com ve daha pek çok platformun sahibi.

Match Group'un CEO'su Bernard Kim hissedarlara gönderdiği mektupta şöyle yazdı:

Metaverse flört deneyiminin yeni nesil kullanıcıları yakalamak için önemli olduğuna inanıyorum ve Hyperconnect bu alanda yenilikler gerçekleştiriyor. Fakat metaverse'ün nihai hatları ve neyin işe yarayıp neyin yaramayacağındaki belirsizliğin yanı sıra daha zorlu faaliyet ortamı göz önüne alındığında, Hyperconnect ekibine yineleme ancak şu anda metaverse'e büyük yatırım yapmama talimatı verdim.

Bu alanı dikkatle değerlendirmeye devam edeceğiz, genel fırsata ilişkin daha fazla netliğe sahip olduğumuzda ve başarıya ulaşmak adına iyi konumlandırılmış bir hizmetimiz bulunduğunu hissettiğimizde, uygun zamanda ilerlemeyi düşüneceğiz.

Tinder ayrıca bir blok zinciri veya başka bir kripto teknolojisiyle entegre edilebilecek sanal para birimi Tinder Coins'in geliştirilmesini de yavaşlattı.

Kim, "Tinder Coins'in test sürecinden elde edilen karışık sonuçları gördükten sonra, Tinder'ın gelirine daha etkili bir şekilde katkıda bulunabilmesi için bir adım geri atıp bu girişimi yeniden incelemeye karar verdik" diye yazdı.

Ayrıca Tinder'ın bir sonraki büyüme ayağında gerçek bir itici güç olabilmelerini sağlamak ve platformda yararlanılmayan sıkı kullanıcıları ortaya çıkarmamıza yardımcı olmak için sanal ürünler hakkında daha fazla düşünme niyetindeyiz.

Haber, Meta ve Google dahil diğer teknoloji şirketleri gibi Match Group'un da büyümelerinde önemli sınırlamalarla karşı karşıya olduğu bir dönemde geldi. Gelirinde artış olmasına rağmen şirket 10 milyon dolarlık bir faaliyet zararına uğradı.

Kim, "Tinder'ın yılın ikinci yarısı için mevcut gelir artışı beklentileri, çeşitli optimizasyonlar ve yeni ürün girişimlerinde hayal kırıklığı yaratan uygulamalar sebebiyle başlangıçtaki beklentilerimizin altında kaldı" dedi.

Tinder, şirkete katılmasının üzerinden bir yıl geçmeden firmadan ayrılan CEO'su Renate Nyborg'un da yerini doldurdu. Kim, kalıcı bir başkan bulunana kadar şirketi yönetecek olan bir yönetici ekibini denetleyecek.

Facebook, Tinder'a rakip oluyor

 

Tinder kullanan herkese çok önemli uyarı

 

Tinder kullanıcılarına yapay zekayla sevgili bulacak

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)