E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTHY'nin normalleşme planı belli oldu---

THY'nin normalleşme planı belli oldu

THY'nin normalleşme planı belli oldu
05 Mayıs 2020 - 23:42 www.borsagundem.com

THY'nin normalleşme planına göre, Haziran ayında yurt içinde tüm meydanlara uçuşlar planlanırken yurt dışında ise 19 ülkeye haftalık 75 frekans uçuş planlandı

Korona virüsü salgını nedeniyle iç hat uçuşlarını 20 Mayıs, dış hat uçuşlarını ise 28 Mayıs’a kadar durduran Türk Hava Yolları (THY), yasakların sonlandırılması sonrasına yönelik yeni bir uçuş planı hazırladı.

Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayan planlamaya göre, Haziran ayında tüm iç hat uçuşlarını başlatmayı düşünen THY, dış hat uçuşlarını ise kademeli olarak gerçekleştirmeye başlayacak.

Yasağın ardından ilk etapta uçuşların yüzde 60’ının icra edileceği planlanıyor.

HAZİRAN’DA 19 ÜLKEYE UÇUŞ PLANLANIYOR

Üç aylık düzenlenen uçuş planlamasına göre, Haziran ayında yurt dışına 19 ülkeye haftalık 75 frekans uçuş gerçekleştirilecek.

Bu noktalar Kanada Toronto, Kazakistan Almatı, Afganistan Kabil, Japonya Tokyo, Çin Şanghay, Güney Kore Seul, Singapur, Danimarka Kopenhag, İsveç Stockholm, Norveç Oslo, Almanya’da Frankfurt, Berlin, Düsseldorf ve Münih, Avusturya Viyana, Hollanda Amsterdam, Belçika Brüksel, Beyaz Rusya Minsk, Gürcistan Tiflis, Lübnan Beyrut, Kuveyt ve İsrail Tel-Aviv seferlerini icra etmeyi planlıyor.

UÇUŞLARIN KADEMELİ OLARAK ARTIRILMASI PLANLANIYOR

Haziran ayında yurt dışı uçuşlarına başlamayı planlayan THY, Temmuz ve Ağustos ayında ise uçuşlarını artıracak.

Yapılan planlamaya göre THY Temmuz ayında 74 ülke ve 103 noktaya haftalık 572 frekans, Ağustos ayında ise 98 ülke 160 noktaya 937 frekans uçuş yapmayı planladı.

Böylelikle uçuşlar üç aylık dönemde kademeli olarak arttırılacak. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • BlackEagle06 Mayıs 2020 09:06

    Yurt dışı mı? Tam virüsü yendik derken yine her şeye baştan başlayacağız galiba. Şaka gibi. Hiç mi ders alınmaz? 

  • mustafa06 Mayıs 2020 04:20

    biraz zor normalleşir bunlar eskisi gibi olacağını zannediyor herhalde haziran gelince sağa sola gezmeye gidecekler imkanı yok uçaktaki tek bir kişi tüm uçağa bulaştırabiliyor