E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTHY’nin bakım işini aldı, anlaşma dokuz aylık cirosuna eşit---

THY’nin bakım işini aldı, anlaşma dokuz aylık cirosuna eşit

THY’nin bakım işini aldı, anlaşma dokuz aylık cirosuna eşit
20 Ocak 2022 - 10:52 www.borsagundem.com

VBT Yazılım, THY’nin yazılım bakım işini aldı. Üç yıl sürecek hizmetin ücreti belli oldu

BORSAGUNDEM.COM

VBT Yazılım, Türk Hava Yolları ile Mainframe yazılım bakım hizmeti vermesi konusunda anlaştı. Üç yıl sürecek hizmetin toplam bedeli 5.685.000 dolar.

Gelirini artıracak

Şirketin THY ile yaptığı anlaşmanın güncek kurlarla karşılığı yaklaşık 77,3 milyon TL’ye denk geliyor. Son açıkladığı 2021 dokuz aylık bilançosundaki brüt satışları 77,6 milyon TL olduğu göz önüne alındığında bir anlaşmayla dokuz aylık brüt satışını yakaladığı anlaşılıyor.

Paranın hepsi bu yıl gelmeyecek

Uzmanlar anlaşmanın şirketin bu yılki gelirlerine olumlu yönde yansıyacağını ve cirosunu artıracağını söylüyor. Ancak önemli bir ayrıntıyı hatırlatıyorlar. Anlaşmanın karşılığı olan yaklaşık 5,7 milyon doların tamamı bu yıl içinde tahsil edilmeyecek. Anlaşmanın üç yıllık hizmeti kapsadığına dikkat çeken uzmanlar hizmet bedelinin de üç yıl içinde tahsil edeceğini belirtiyor.

10 milyonluk liralık geri alım yaptı

Temmuz 2021’de borsaya gelen VBT Yazılım, kısa sürede hızlı bir çıkış yaptı. Bir ay içinde 27,22 TL’ye kadar yükseldi. Sonrasında da yatayda bir seyir izledi ve şimdilerde 21 lira seviyelerinde işlem görüyor.

Şirket geçen süre zarfında zaman zaman hissesinde geri alımlarda bulundu. Bu alımlar hissenin halka arz seviyesinin üzerinde kalmasında etkili oldu.

VBT Yazılım, 17 Ocak günü yaptığı açıklamadaysa geri alımların tamamlandığını ve toplamda 10 milyon TL tutarında geri alım yaptığını duyurdu.
Hissenin fiyat seyri :

VBTYZ: Yeni iş ilişkisi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 22,38
En Yüksek: 22,96
En Düşük: 22,38
Değişim -1,76 %
FK: 12,93
PD / DD: 3,86
İşlem Hacmi 7.691.473
Toplam Adet: 339.260
Ağırlıklı Ort.: 22,67
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)