E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTHY personeli zam almayacak---

THY personeli zam almayacak

THY personeli zam almayacak
18 Ocak 2017 - 06:31 www.borsagundem.com

Türk Hava Yolları'nın zor durumda olması nedeniyle personel bu yıl zamsız çalışacaklar

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında zam görüşmeleri devam ederken, sendika üyeleri arasında yapılan ankette 'evet zam olmayabilir' sonucu çıktı.

2017 yılı için toplu iş sözleşmesi uyarınca yüzde 4+4 zam vermesi gereken Türk Hava Yolları, Hava-İş Sendikası ile yaklaşık 13 bin üyenin katıldığı bir anket yapıldı. Yapılan anket sonucunda yüzde 95 oranında 'Evet zam olmayabilir' sonucu çıktı. Hava -İş Sendikası yönetim kurulu anket kararı aldı. Kararın ardından zam önerisine karşılık sendika, toplu işten çıkarma olmaması garantisi ve
yüzde 4'ün altında zam yapılması konusunda ısrarcı olduğu ileri sürüldü.

Hava-İş Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, THY yönetiminin sendikaya sunduğu teklifi paylaşarak, çalışanların konuya ilişkin görüşlerini almak adına anket düzenlendiği hatırlatıldı.

SADECE 416 KİŞİ 'ZAM YAPILSIN' DEDİ

Açıklamada, üyelere gönderilen ankete 10 bin 880 kişinin katıldığı kaydedilerek, 10 bin 416 kişinin, THY'nin 2017 yılında sosyal yardım ve ücrete ilişkin zam yapılmaması teklifine evet, 464 kişi ise hayır oyu verdiği belirtildi.

Hava-İş açıklamasında, "Siz değerli üyelerimizin kullandığı oylar doğrultusunda elde edilen verilere istinaden, en başta iş güvencesini şart koşarak ve garanti altına alarak, sendikamız, işveren ile görüşmelerini sürdürmektedir" ifadesi kullanıldı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)