E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTESK'ten Avm'lere ramazan mesaisi eleştirisi---

TESK'ten Avm'lere ramazan mesaisi eleştirisi

TESK'ten Avm'lere ramazan mesaisi eleştirisi
19 Mayıs 2019 - 13:22 www.borsagundem.com

TESK Başkanı Bendevi Palandöken “AVM’lerin ramazan ayını bahane ederek kapanış saatlerini 23.00-24.00’lere çıkarması yanlış bir uygulamadır” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, ramazan ayının bereketinden nasiplenmek isteyen esnafın AVM'lerin kapanış saatleri yüzünden zor duruma düştüğünü kaydetti.

Diğer zamanlarda haftanın yedi günü, 10.00-22.00 saatlerinde açık olan AVM'lerin ramazan ayında kapanış saatlerini esnettiğine işaret eden Palandöken, "AVM'lerin ramazan ayını bahane ederek kapanış saatlerini 23.00- 24.00'lere çıkarması yanlış bir uygulamadır. Bu tür uygulamalarla AVM'lerin esnafımız üzerindeki haksız rekabeti her geçen artıyor. Mübarek ramazan ayından rant elde etmek için yapılan bu uygulamaya kesinlikle müsaade edilmemeli" değerlendirmesinde bulundu. 

Palandöken, AVM'lerin, kapanış saatlerini değiştirme hakkını nereden bulduklarını anlayamadıklarını belirtti.

Perakende Yasası'nda düzenleme yapılarak AVM'ler, büyük ve zincir mağazaların çalışma saatlerinin 10.00-20.00 olarak sınırlandırılmasını öneren Palandöken, söz konusu işletmelerin Avrupa'da olduğu gibi haftada bir gün kapalı olmasının sağlanması gerektiğini de yineledi.

AVM'lerin kapanış saatleri uzatıldı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Nihat19 Mayıs 2019 16:30

    Avm ler iyi güzel de sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde bazıları başı çekiyor.  Ürün bol  iken problem yok ama biraz eksikliği hissedildiğinde ilk fiyat yükselten bunlar oluyor. Bazıları da bilinçli yapıyor.

  • Kaçan Grup19 Mayıs 2019 13:40

    Vatandaş AVM'lerden memnun, esnaf devri bitti artık. Bunu anlamak neden bu kadar zor geliyor, başka iş bakın kendinize.