E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakTESK: Konut kampanyası devam etsin---

TESK: Konut kampanyası devam etsin

TESK: Konut kampanyası devam etsin
08 Temmuz 2018 - 10:25 www.borsagundem.com

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, konut kampanyasının devam etmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Konutlarda ve kredi faizlerinde indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır" ifadesini kullandı.

Palandöken, yazılı açıklamasında, konut satışlarının artmasının ülke ekonomisi için önemine işaret ederek, geçen aylarda bankaların faiz indirimleri ve konut sahiplerinin fiyatları aşağı çekmesinin olumlu sonuçlar getirdiğini hatırlattı.

Bankalardaki yüksek faizlerin ev almak isteyen vatandaşları zorladığının altını çizen Palandöken, şunları kaydetti:

"Bankalar ve inşaat sektörü 10 Mayıs itibarıyla bu faizlerde ve satış fiyatlarında indirime gitti. Ancak kampanyanın kısa süre içinde bitirilmesi nedeniyle ev sahibi olmak isteyen vatandaşların tümü bu fırsattan yararlanamadı. Faiz indirimleri ve konut satış kampanyalarının devam etmesi gerekiyor. Konutun yapıldığı yerde ulaşım hatları yapılıyor, hem esnafa hem de ekonomiye katkı sağlanıyor.

Konutlarda ve kredi faizlerindeki indirim kampanyasının devam etmesi, sürekli olmayacaksa bile en az 3 ay daha uzatılması doğrudan piyasaları canlandıracaktır. 2 milyona yakın konut stokunun bitirilmesi için faizlerdeki indirim ve konut sektörü indirim kampanyalarını eş zamanlı olarak devam ettirmeli."

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • t or09 Temmuz 2018 01:25

    indirim mindirim palavra fiyaylar aynı

  • Yasal ve zorunlu mafya08 Temmuz 2018 22:11

    Bu tesk ve ona bağlı eski adı dernek yeni isimleri oda olan sözde kurumlar ne işe yarar esnafdan toplanan aidatlar ne işe yarar yolmu köprümü yapıyorlar ya da zorda kalan esnafa destekmi oluyorlar. Çok merak ediyorum bu saçmalık ne zaman son bulacak...

  • Emre 08 Temmuz 2018 12:30

    İmar batışı sonrası bakalım bir yıl içinde kaç konutun imar ve iskan ruhsatı alınacak ve sonra bunların kaçı satışa sunulacak. Konut sektöründe arzı aşırı artırabilir.