E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTerör örgütüne bomba yağdı---

Terör örgütüne bomba yağdı

Terör örgütüne bomba yağdı
24 Eylül 2017 - 12:27 www.borsagundem.com

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine düzenlenen hava harekatında, terör örgütünce kullanılan silah mevzisi, barınak ile silah ve mühimmat depoları imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütüne yönelik hava harekatıyla ilgili açıklama yaptı. Aıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak kuzeyinde bulunan bölücü terör örgütüne ait hedeflerin etki altına alınmasına devam edilmektedir. 

23 Eylül 2017 tarihinde Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde bulunan PKK kamplarına yönelik hava harekâtı icra edilmiş, bölgede saldırı hazırlığında olduğu tespit edilen terör örgütü mensupları tarafından kullanılan silah mevzii, barınak ve silah/mühimmat depoları imha edilmiştir.

Harekâta katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir."


LİCE, HAZRO VE SİLVAN'DAKİ OPERASYON TAMAMLANDI

Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Silvan ilçeleri kırsalında 20 Eylül çarşamba günü PKK’lı teröristlere yönelik başlatılan operasyon bugün saat 02.00’de sona erdi. Operasyonda, örgütün kullandığı 5 doğal mağara, 3 sığınak ve 3 farklı bölgeye gömülü vaziyetteki bidonlar içerisinde çok sayıda silah ve mühimmat ile el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Diyarbakır’a bağlı 4 ilçedeki 46 köy ve mezrada uygulanan sokağa çıkma yasağı da kaldırıldı.

Lice İlçesi güneyi ile güneybatısı, Hazro İlçesi kuzeyi ile Silvan İlçesi kuzeybatısı arasında kalan dağlık ve kırsal alanda 20 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 22.00’da başlayan Bayrak-60 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Polat Özbek-2 Operasyonu bugün saat 02.00 itibariyle başarıyla tamamlandı. Operasyon sonuçlarına ilişkin Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"Söz konusu operasyon kapsamında; bölücü terör örgütü mensuplarına ait 5 doğal mağara, 3 sığınak, 3 farklı bölgeye gömülü vaziyette 5 ayrı jelikan bidon ile ağaçlık ve makilik alan içerisinde, 1 adet tabanca, 1 adet av tüfeği ve bu tüfege ait 66 adet fişek, 2 adet Dragunov Keskin Nişancı Tüfeğine ait şarjör ve bu silaha ait 17 adet fişek, 5 adet el telsizi, 1 adet Kaleşnikof kütüklüğü, 150 kg Amonyum Nitrat ve şekerle hazırlanımış 2 adet mayın/el yapımı patlayıcı düzeneği, mayın/EYP yapımında kullanılan 3 adet elektronik devre kartı, 1 adet ağız kısmı kesilmiş mutfak tüpü, 3 adet el telsizi anteni, 1 adet video kamera, 1 adet çelik kaynak yapıştırıcı, 45 adet hızlı yapıştırıcı, 1’i yanmış halde 3 adet akü, 1 adet tornavida takımı, 1 adet akım ölçer, 1 adet çadır, 1 adet küçük boy güneş paneli, 1 adet el feneri, 2 edet kelepçe, 5 kg tütün ve sarma kağıdı, 4 adet tencere, 4 adet çaydanlık, 200 kg muhtelif yiyecek maddesi, çok sayıda yaşam ve giyim malzemeleri ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Savcılığının talimatı uyarınca mayın/EYP yapımında kullanılanlar ile yaşam ve giyim malzemeleri yerinde imha edilmiş, delil niteliğine haiz silah ve mühimmat muhafaza altına alınmıştır. Adli makamlardan alınan kararlara istinaden 106 konutun adli araması, 736 şahsın kimlik sorgulaması gerçekleştirilmiştir. Yol kontrol ve arama faaliyetlerinde 324 araç ve 602 şahsın kimlik sorgulaması yapılmış, daimi arama kararı bulunan 3 şahıs tutuklanmış, ’Kasten Öldürme’ ile çeşitli suçlardan aranma kaydı bulunan 4 şüpheli gözaltına alınmış, 20 şahıs 1111 sayılı Askerlik Kanunu gereğince tebligatta bulunulması sonrasında serbest bırakılmıştır."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)