E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaAracı Kurum RaporlarıTepki alımları Avrupa ve ABD ile devam eder---

Tepki alımları Avrupa ve ABD ile devam eder

Tepki alımları Avrupa ve ABD ile devam eder
28 Ocak 2020 - 09:49 www.borsagundem.com

İş Yatırım tarafından hazırlanan günlük bültende başlık "Tepki alışı bekleniyor…" şeklinde, olup genel piyasa görüşü sonrası BIST şirketlerinin gelecek kar rakamları beklentisi yer alıyor.

Corona virüsü küresel bir satış dalgasına dönüştü. Virüsten etkilenenlerin sayısı 4.515'e, hayatını kaybedenlerin sayısı 106'ya ulaşırken piyasalar dünya ekonomisini etkileyebilecek küresel bir salgını fiyatlamaya başladı. Salgın haberi sonrası petrol, bakır gibi emtia piyasalarında ve Asya borsalarında %10'a ulaşan kayıplar görülüyor.

Türkiye varlıkları küresel satış dalgasına görece iyi dayanıyor.

Yüksek betalı MSCI Türkiye'nin salgının başlangıcından beri kaybı %3 ile gelişmekte olan borsalara göre daha iyi dayanıyor. Döviz, CDS, tahvil gibi varlık gruplarında da görece daha iyi bir performansımız var.

Dünya borsalarındaki toparlanmaya paralel Borsa İstanbul'un tepki alışlarıyla güne başlayacağını öngörüyoruz. Tepki alışlarının devamlılığı Avrupa ve ABD piyasalarına bağlı olarak belirlenecek.
Perşembe günü Şişe Cam grubu ve Garanti Bankası ile başlayacak 4. çeyrek kar açıklamaları nedeniyle piyasada senet bazında ayrışmalar görülecek.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)