E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriTEMSA’dan resmi ‘haciz’ açıklaması---

TEMSA’dan resmi ‘haciz’ açıklaması

TEMSA’dan resmi ‘haciz’ açıklaması
13 Aralık 2019 - 11:38 www.borsagundem.com

Üretimini 2 hafta durduran TEMSA'dan resmi açıklama geldi. TEMSA, "Bankaların kredilerini vadesinden önce, erken çağırması ve uygulanan hacizler nedeni ile şirketimiz faaliyetlerini mecburen durdurmak zorunda kalmıştır" ifadelerini kullandı.

Yılda 10 binin üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üreten, ABD ve Avrupa Birliği dahil yaklaşık 70 ülkede faaliyet gösteren otomotiv devi TEMSA’nın önce True Value Capital Partner’s fonuna satılması, ardından da üretime ara vermesi tartışmalara neden olmuştu. Bugün ise TEMSA Ulaşım Araçları A.Ş’den resmi açıklama geldi.

YENİDEN YAPILANDIRMA TALEBİNDE BULUNULDU

TEMSA tarafından yapılan açıklamada 2020 yılında ödeme vadesi gelecek kredilerimiz için de yeniden yapılandırma talebinde bulunulduğu hatırlatıldı ve şu açıklama yapıldı:

TEMSA'nın hisseleri 30 Mayıs 2019 tarihinde Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ve Sabancı Ailesi'nden True Value Capital Partners S.A. şirketine hukuka uygun olarak devredilmiş ve devirden sonra da tüm faaliyetleri artarak devam etmiştir. Kasım 2019 sonu itibariyle 11 aylık ihracat 104 milyon dolara ulaşmıştır. Bu süreçte Şirketimizin bankalara olan borçları da kısmen ödenmeye devam etmiştir. 2020 yılında ödeme vadesi gelecek kredilerimiz için de yeniden yapılandırma talebinde bulunulmuştur.

FAALİYETLER MECBUREN DURDURULDU

Faaliyetlerine devam etme arzusu içinde olduklarını söyleyen TEMSA Ulaşım Araçları A.Ş, yaptığı açıklamada,” Önemle altı çizilmelidir ki; yatırım, üretim ve ihracatlarına hızla devam eden şirketimiz TEMSA Ulaşım Araçları A.Ş., tüm faaliyetlerine devam etme arzusu içindedir. Bunun en büyük göstergesi de 2020 ilk çeyreği için avansı alınmış 26 milyon dolarlık ihracat bağlantısıdır. Ancak bankaların kredilerini vadesinden önce, erken çağırması ve uygulanan hacizler nedeni ile şirketimiz faaliyetlerini mecburen durdurmak zorunda kalmıştır.

“BANKALARIN ANLAYIŞLA KARŞILAMASINI BEKLİYORUZ”

Bu sorunlarımız çözülür çözülmez, ihtiyaç halinde sermaye artışı ile de şirketimizin mali yapısı güçlendirilerek, markamızın ve çalışanlarımızın da gücüyle Ülkemizin istihdam, üretim ve ihracatına daha da büyük bir ivme ile katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Yasal süreçlerin devam ettiği bu noktada durumu bankaların anlayışla karşılamasını bekliyoruz. ” ifadeleri kullanıldı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Sakıp Sencan13 Aralık 2019 18:33

  oh ne güzel bankalardan bizim tasarruflarımız kredi olarak çekin çarçur edin nasıl olsa devlet af eder diye ödemeyin.parayı da yurt dışına transfer edin.sabancı gurubana ait hiç hisse senedi artık almıyorum büyük kazık yedim.

 • HÜLYA ÇİFTCİ13 Aralık 2019 18:32

  o zaman ödeyin zamanında yoksa neden kredi kullanıyorsunuz.sabancı iki senedir borsada milyonlarca yatırımcıya hep zarar ettirdi ve resmen bitirdi.umarım batarlar.

 • temsalı13 Aralık 2019 12:26

  kulliyen yalan yıllarca elektrikli otobus yapacağız diyip devletten yardım aldınız devlet üretim yapın dedi yardım etti çaldınız en sonunda giderken kamu bankalarını dolandırmaya kalktınız yakayı ele verdiniz üretime harcamanız için devletin verdiği para desteğini yurtdışına kaçırdınız faize yatırdınız bu ülkeye idam gelmeli kim olursa olsun ülkesine milletine ihanet edeni meydanlarda sallandıracaksın....

 • mustafa13 Aralık 2019 11:46

  sabancı bi kağıtçılık yaptı temsada araştırılmalı