E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTCG Anadolu Cumhurbaşkanı'nı selamladı---

TCG Anadolu Cumhurbaşkanı'nı selamladı

TCG Anadolu Cumhurbaşkanı'nı selamladı
23 Nisan 2023 - 13:46 borsagundem.com

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu, İstanbul Boğazı geçişi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en büyük savaş gemisi yerli ve milli üretim TCG Anadolu, İstanbul Boğazı geçişi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı selamladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın "avara" komutunun ardından Sarayburnu Limanı'ndan ayrılan TCG Anadolu, Dolmabahçe Çalışma Ofisi açıklarına geldi.

Burada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamlayan TCG Anadolu, 21 pare top atışı ve çimariva gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bu sırada eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ziyarete gelen depremzede çocuklar da eşlik etti.

Boğaz geçişi sırasında TCG Anadolu'da Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile kuvvet komutanları da yer aldı.

Geçişin ardından, Milli Savunma Bakanı Akar ile telefonda görüntülü görüşen Erdoğan, TCG Anadolu personeline de hitap etti.

Erdoğan, telefon görüşmesinde, gemi personelini, eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ziyarete gelen depremzede çocuklarla selamladı.

Yüzde 20'lerde devraldıkları savunma sanayisindeki yerlilik ve millilik oranını yüzde 80'lere çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Erdoğan, bundan sonra doğal afet yardım ve barışı destekleme görevleri gibi çok daha önemli görevlerinin olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"İnşallah 14 Mayıs'tan sonra bu süreci çok daha kararlı bir şekilde işleteceğiz. Gönlümdeki en büyük hayal şu andaki TCG Anadolu'ydu. Ama şimdi istiyorum ki süratle TCG Anadolu'nun bir üst basamağını inşallah gerçekleştirelim. Bunu gerçekleştirmek için bir yeni adım, bu konularda İspanyollarla, İngilizlerle görüşmelerim oldu. Bu görüşmeler neticesinde her iki taraftan da çok olumlu cevaplar aldık.

Sizler gibi kararlı kardeşlerimle gerek komuta kademesi gerek er, erbaş, tüm bahriyeliler olarak çok ciddi bir noktaya geliyoruz. Sizlerin duruşları bizleri çok mutlu edecektir. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Sizleri şahsım, milletim adına en kalbi duygularla selamlıyorum."

Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı uçak ve helikopterler de geçişe eşlik etti.

TCG Anadolu, vatandaşları selamlayarak İstanbul Boğazı geçişi seyrini sürdürüyor.

TCG Anadolu Sarayburnu'ndan demir aldı

 

TCG Anadolu'ya bayramın ikinci gününde ziyaretçi akını

 

TCG Anadolu’da 'SİDA' detayı: Dünyada ilk olur!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.24 Nisan 2023 14:02

    KOÇ HOLDİNG'İN MİLGEM PROJESİ İLE SAVAŞ GEMİSİ YAPIMINDA TECRÜBESİ OLDUĞUNDAN DEVLET KAÇ HOLDİNG İŞBİRLİĞİ İLE BENZER SAVAŞ/UÇAK GEMİLERİNİN SERİ ÜRETİM YAPIMINDA MUTLAKA OLMASI GEREKİR TOGG FARKLI ŞİRKETLERİN BİLGİ TEKNOLAJİ SERMAYELERİNİN BİRLEŞİMİYLE KURULUP SEŔİ ÜRETİNE BAŞLANMADI MI?

  • E.g.24 Nisan 2023 13:28

    EN az 9 edet üretilmesi gerekir 3 adedi batı orta doğu Karadeniz kıyıları için 3 adet Akdeniz kıyıları için 2 adet ege denizi için 1 adet marmara'da her yöne hazır kıta olarak yedek bekletilmek için

  • HASAN HÜSEYİN KARTAL23 Nisan 2023 14:14

    birde içimizdeki çemezler ve vizyonsuzlar bu geminin moturonun bozuk olduğunu yok jilet fabrikasına göndereceğiz ne gereği var bize kim saldıracak  ne gereği vardı diyorlar idi.umarım gün yüzü görmezlereler bunlara fırsat bulamazlar.yoksa işimiz hepsikinden daha zor olacaktır.