E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTBB'den kulüplerin borç yapılandırmasına ilişkin açıklama---

TBB'den kulüplerin borç yapılandırmasına ilişkin açıklama

TBB'den kulüplerin borç yapılandırmasına ilişkin açıklama
28 Haziran 2019 - 18:55 www.borsagundem.com

TBB, futbol kulüpleri ile bankalar arasında yürütülen borç yapılandırması çalışmalarına ilişkin bir açıklama yaptı

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), mali sıkıntıdaki futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılması süreciyle ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada, kulüpler ile bankalar arasındaki yapılandırma görüşmelerinin devam ettiği, yapılandırma sürecinde borçların silinmesinin ya da piyasa normları dışında fiyatlama yapılmasının söz konusu olmadığı ifade edildi. TBB'nin açıklamasında ayrıca, futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesinin de söz konusu olmadığı, her bankanın kendi kredi riskini yönetmeyi sürdüreceği kaydedildi.

TBB'nin konuyla ilgili açıklamasının tamamı şu şekilde:

Futbol kulüplerinin idari ve mali yapılarının bir bütünlük içinde yönetilmesi amacıyla kulüplerimiz ile ilgili bankalar arasındaki yapılandırma çalışmaları devam etmektedir.

Çalışmalarımız tamamlandıkça ilgili kulüplerimiz yasal prosedürler çerçevesinde açıklamalarını yapacaklardır.

Bu çalışmalarla;

Futbol kulüplerinin mali bünyelerinin güçlendirilerek çağdaş bir yapıda faaliyet göstermelerini temin edecek kurallar ve ilkeler çerçevesi belirlenmektedir.

Yeniden vadelendirmede ve yapılandırmada borçların silinmesi veya piyasa normlarının dışında fiyatlama yapılması söz konusu değildir. Yapılandırmaya konu olan finansal borçlar, iki yılı anapara geri ödemesiz olmak üzere toplam beş yıl süre ile vadelendirilecektir.

Futbol kulüplerinin borçlarının bir bankaya devredilmesi söz konusu olmayıp her banka kendi kredi riskini yönetmeyi sürdürecektir. Bankalarımızın, kulüplerimizle ilişkisi ticari olup bundan sonra da aynı profesyonel anlayışla devam edecektir.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

>
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • glbmd zede29 Haziran 2019 00:06

    kulüp başkanların şirketleri var onlara teminat göstersinler şirketlerini.kulüpler uzun vaade borçlansınlar  sonra paraları boş yere harçamazlar yoksa bu külüplerin hepsi batacak.bu kafa ile giderlerse ;)  ;)  ;) 

  • Erdoğan coşgun28 Haziran 2019 19:21

    Kredi vatandaşa verilse ekonomi canlanır,batmakta olan büyük kulüp, fabrika,holding Vs gibilere verilirse de sonuç ortada ekonomi durmuş vaziyette.

  • Lale28 Haziran 2019 19:10

    Bankalar şu futbol klüplerine kredi vereceklerine kobilere kredi versinler, çiftçilere kredi verseler daha iyi olmaz mı? Millet işsizlikten kırılıyor, bunlar yabancı futbolcularin ferrari paralarını ödeme derdindd