E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemTabuta dönüşebilen hastane yatağı üretildi---

Tabuta dönüşebilen hastane yatağı üretildi

Tabuta dönüşebilen hastane yatağı üretildi
22 Mayıs 2020 - 21:14 www.borsagundem.com

ABC Displays firması, hem hastane yatağı hem de hastanın hayatını kaybetmesi durumunda tabuta dönüşebilen karton bir yatak üretti

Kovid-19 salgınında hastane ürünlerindeki stok sıkıntısı, üreticileri yeni fikirler bulmaya itti.

Kolombiya'da ölüm ile yaşamı aynı noktada birleştiren bir yatak geliştirildi. Komşu ülke Ekvador'daki tabut bulma sorunundan esinlenen bir firma, hem hastane yatağı hem de hastanın hayatını kaybetmesi durumunda tabuta dönüşebilen karton bir yatak üretti.

Ekvador'un Guayaquil sahil kentinde, Kovid-19 vaka sayısı ile birlikte tabut bulamadıkları veya satın alamadıkları için ölen yakınlarını toprağa veremeyenlerin sayısı da artmıştı. Cenazelerin çoğu karton kutularda saklanmıştı.

Ürünü geliştiren ABC Displays firmasının yöneticisi Rodolfo Gomez, Amazonas eyaletine 10 tabut-yatak bağışlayacaklarını duyurdu.

150 kilogram ağırlık kapasitesindeki yatakların fiyatının 85 dolar olması öngörülüyor. Şu an için henüz bir sipariş yokken, ürünün sağlık piyasasında rağbet görüp görmeyeceği de belirsiz.

Kolombiya'da bugüne kadar 18 bin 330 vaka tespit edildi, 652 kişi ise hastalık nedeniyle hayatını kaybetti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)