E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSuudi Arabistan'a iki ülke daha destek verdi---

Suudi Arabistan'a iki ülke daha destek verdi

Suudi Arabistan'a iki ülke daha destek verdi
27 Şubat 2021 - 17:07 www.borsagundem.com

ABD'nin açıkladığı Kaşıkçı raporunun ardından Riyad yönetiminin müttefikleri Kuveyt ve Bahreyn Suudi Arabistan'a desteğini açıkladı

Körfez ülkeleri Kuveyt ve Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ardından Suudi Arabistan'ın yanında saf tuttu.

İki ülke, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığının, gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili ABD'nin yayımladığı raporu kesin bir dille reddeden tutumunu desteklediğini bildirdi.

Kuveyt ve Bahreyn Dışişleri Bakanlıkları, konuya ilişkin yazılı açıklama yayımladı. Her iki ülkenin açıklamasında, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığının, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayına ilişkin beyanının desteklendiği belirtildi.

Suudi Arabistan'ın egemenliğinin ihlal edilmesinin reddedildiği açıklamalarda, Riyad'ın bölgedeki rolünün önemi vurgulandı.

ABD istihbaratının hazırladığı ve dün kamuoyuyla paylaşılan raporda, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesini onaylayan kişinin Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman olduğu belirtilmişti.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı ise yaptığı yazılı açıklamada ABD'nin yayımladığı raporun kesin bir dille reddedildiğini bildirmişti.

Biden, Suudilere silah satmayacak

Pelosi'den Biden'a çağrı: Kaşıkçı cinayetinin faillerine hesap sorulsun

Prens Selman'ın yaptırım dışı tutulması basını öfkelendirdi

BM raportöründen ABD'ye Prens Selman'a yaptırım çağrısı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)