E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSuudi Arabistan Arap Birliğini Filistin için toplayacak---

Suudi Arabistan Arap Birliğini Filistin için toplayacak

Suudi Arabistan Arap Birliğini Filistin için toplayacak
16 Mayıs 2018 - 01:01 www.borsagundem.com

Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz'in Arap Birliğini, Filistin halkına yönelik işlenen suçlar karşısında "birleşik bir Arap duruşu ortaya koymak" amacıyla toplantıya çağıracağı bildirildi

Suudi Arabistan Kralı Selman Bin Abdulaziz, Arap Birliğini toplantıya çağıracak.

Filistin resmi ajansı WAFA'ya göre, Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefon görüşmesi yapan Kral Selman, Arap Birliğini bakanlar düzeyinde toplayacağını belirtti.

Kral Selman toplantının amacının da "Filistin halkına yönelik işlenen suçlar karşısında birleşik bir Arap duruşu ortaya koymak" olduğunu vurguladı.

İsrail'in Filistin halkına karşı işlediği suçları kınayan Kral Selman, ülkesinin başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız bir devlet kurma hakkını elde edene kadar Filistinlilerin yanında olduğunu ifade etti.

Haberde toplantının zamanına ilişkin bilgiye yer verilmedi.

Gazze'nin İsrail sınırında çadırlar kuran Filistinliler, ABD Büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını ve İsrail'in kuruluş yıl dönümü Nekbe'nin (Büyük Felaket) 70. yılını protesto etmek için "milyonluk yürüyüş" adını verdikleri kapsamlı gösteriler düzenliyor.

İsrail askerleri, Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde şu ana kadar 62 Filistinliyi şehit etti, yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere 3 bin 188 kişiyi yaraladı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ulema ne diyor16 Mayıs 2018 11:28

    Bu suudları kafirler yönetiyor hala anlamadınızmı

  • bu dünyadan biri16 Mayıs 2018 10:19

    Toplan ve dağıl, kınama yap ve seyret. İsrail yavaş yavaş emellerine ulaşıyor. O kadar eziksiniz ki 45 yıldır KKTC yi tanıyamıyorsunuz. Irak üçe bölünüyor, Suriye parçalanıyor, İran bölünmeye çalışılıyor seyircisiniz. Tüm bunlar niye oluyor Büyük İsrail kurulması için. Hepiniz maşasınız, emperyalizmin oyuncağısınız.