E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSuriyeli muhaliflerden Putin'in açıklamalarına tepki---

Suriyeli muhaliflerden Putin'in açıklamalarına tepki

Suriyeli muhaliflerden Putin'in açıklamalarına tepki
28 Nisan 2019 - 14:05 www.borsagundem.com

Suriyeli muhalifler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Esad hükümeti ve İdlib'e askeri operasyona yönelik açıklamaları hakkında bildiri yayımladı.

Suriyeli muhalifler, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Esad hükümeti ve İdlib'e askeri operasyon konularında yaptığı açıklamalara yönelik yayımladıkları bildiride, "Suriye hükümeti meşruiyetini kaybeden, vatandaşlarına en basit ihtiyaçları temin edemeyen, terörist milislere dönüşen bir rejim oldu." ifadelerini kullandı.

Özgür Suriye Ordusu bileşenlerinden Ulusal Özgürleştirme Cephesi ile Milli Ordu, Putin'in Çin'in başkenti Pekin'de "Esad hükümeti kazandı." ve "İdlib'e askeri operasyonu göz ardı etmiyorum." şeklindeki açıklamaları dolayısıyla bir bildiri yayımladı.

"12. Garantörler Toplantısı'nda siyasi süreçler ve çözümlerden bahsedildiği sırada savaş uçakları İdlib ve Hama illerinde sivil yerleşimleri yakıp katliamlar yapıyordu." ifadesi kullanılan bildiride, sivil yerleşimlerde yaşayanları hedef almanın, okul ve evleri içinde bulunanların üzerine yıkmanın ve yasak silahları kullanmanın bir "kazanma göstergesi" olmadığı belirtildi.

Bildiride, "Suriye hükümeti meşruiyetini kaybeden, vatandaşlarına en basit ihtiyaçları temin edemeyen, terörist milislere dönüşen bir rejimdir." ifadelerine yer verilerek, Esad rejiminin kontrolündeki bölgelerde bile direnişin devam ettiği vurgulandı.

Putin'in Esad rejimine destek vermesinin ölüm ve yıkıntıların devam etmesi anlamına geldiği kaydedilen bildiride, "Devrim, Esad rejimi alaşağı edilene, ülke bağımsızlığa kavuşana ve Rusya ve İran milislerinden temizlenene kadar devam edecek." değerlendirmesinde bulunuldu.

Putin, Pekin'de "Bir Kuşak, Bir Yol" konferansından sonra düzenlediği basın toplantısında, İdlib'deki gruplara askeri operasyonla ilgili, "Ben bunu göz ardı etmiyorum fakat Suriyeli dostlarımızla insani durumu göz önüne alarak bunun bugün uygun olmadığını düşünüyoruz." demişti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)