E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSüper varyant uyarısı! Daha ölümcül olacak---

Süper varyant uyarısı! Daha ölümcül olacak

Süper varyant uyarısı! Daha ölümcül olacak
31 Temmuz 2021 - 17:52 www.borsagundem.com

İngiltere'de hükümete danışmanlık yapan bilim kurulu üyeleri, şu an dünyada dolaşımda olan Alfa, Beta, Delta ve Gama gibi daha bulaşıcı ve ölümcül varyantların birkaçının birleşmesiyle "süper varyant"ın ortaya çıkabileceği konusunda uyardı

İngiltere’de Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu (SAGE) tarafından yeni yayımlanan belgeler, gelecekteki ortaya çıkan yeni bir korona virüs varyantının yüzde 35'lik bir ölüm oranına sahip olan MERS kadar ölümcül olabileceği konusunda uyardı.

SÜPER MUTANT TEHDİDİ
Hükümete danışmanlık yapan bilim insanları, çok da uzak olmayan bir gelecekte ortaya çıkabilecek potansiyel senaryoları inceleyen bir makalede süper mutant tehdidini açıkladı.

Uzmanlar, Beta varyantının daha bulaşıcı Alfa, Gama veya Delta varyantlarıyla birleşmesi halinde gelecekteki ortaya çıkabilecek aşılara dirençli olabileceğini söyledi. “Rekombinasyon” olarak bilinen bu süreç ise artan ölüm oranları nedeniyle sağlık sistemlerinin zorlanmasına yol açabilir.

Araştırmacılar, aynı zamanda İngiltere'nin şu anki üçüncü pandemi dalgasından çıkar gibi göründüğü için hükümetin 'kayıtsız olmaması gerektiği' konusunda uyardı.

KÜRESEL AŞILAMA HIZLANMADAN PANDEMİ SONLANMAYACAK
İngiltere’de Tüm Partiler Parlamento Grubu'nun korona virüs ile ilgili başkan yardımcısı Dr. Philippa Whitford konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"SAGE tarafından yapılan değerlendirme, bu virüsü henüz yenemediğimiz gerçeğini ortaya koyuyor. İngiltere bu hafta ilk aşı dozlarını yoksul ülkelere bağışladı. Ancak bilgi ve teknoloji paylaşımı yoluyla küresel üretimde hızlı bir artış olmadıkça, dünyayı aşılamak ve pandemiyi sona erdirmek mümkün olmayacak. Daha sıkı sınır kontrol önlemleri olmadan aşıya dirençli varyantları ithal etme riskini alıyoruz. Burada kontrolsüz yayılma başka bir varyanta yol açabilir” dedi.

Londra Hijyen ve Tropikal Tıp Okulu’nda halk sağlığı uzmanı olan Prof. Dr. Martin McKee 'Hükümetin kendi danışmanlarından gelen bu sert sözler, çoğumuzun uyardığı konunun altını çiziyor ve hala üstesinden gelinmesi gereken engeller olduğunu doğruluyor" dedi.

McKee, başka bir yerli varyantın ortaya çıkma olasılığını azaltmak için ülke içinde enfeksiyonların azaltılmasına öncelik verilmesi gerektiğini kaydetti.

Diğer taraftan, SAGE, Danimarka'da korona virüse yakalanan milyonlarca vizonun itlaf edildiğini hatırlatarak, virüsün bir dizi farklı hayvana bulaşabileceği konusunda uyardı.

Araştırmacılar, diğer türlerin virüs için kaynak haline gelmelerini önlemek için hayvan aşılaması gerekebileceği konusunda uyardı. Bu kapsamda, köpekler, kediler, fareler, sıçanlar ve gelincikler Kovid ile enfekte olduğu bilinen hayvanlar olarak listelendi.

İNGİLTERE’DE NORMALLEŞME
İngiltere'nin normalleşme tarihi olarak duyurulan ve Başbakan Boris Johnson'ın "Özgürlük Günü" diye adlandırdığı 19 Temmuz’dan itibaren 1 metre olan sosyal mesafe kuralı ve yasal maske zorunluluğu kaldırıldı. Buna karşın, özellikle toplu taşıma gibi kalabalık alanlarda halen maske takılması tavsiye ediliyor.

Kısıtlamaların kaldırılması kapsamında, iç ve dış mekanlarda bir araya gelecek kişi sayısına ilişkin sınırlama da ortadan kalktı. Gece kulüpleri ve barlar açıldı, konser, sinema ve tiyatrolara katılım sayısındaki kısıtlama kaldırıldı.

Koronayla savaş yön değiştirdi

Delta etkisi... İşte yeni korona virüs belirtileri!

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ŞEMSETTİN KARLIDAĞ02 Ağustos 2021 00:08

  israil ve abd nin dünya nufisunun yarısını öldürene kadar bu virüslerin sonlandırılmaycağını tv lerde bağıra bağıra söylenmektediler.demek ki daha başlangıçtayız.bir on bir yirmi sene serebilir imiş.

 • insanoğlu soyu tehlikede.01 Ağustos 2021 14:48

  cinayet yerine ilk hırsız donermiş..butun varantlar bırleşip daha ölducusu cıkabılırmıs.kim dıyor bunu birleişk kırallık katil ingiltere dıyor .yenı bır dunya duzenı kurmak ıcın  şeytanın ordusu iş basında sen nerdesin adem oğlu.uyna insanlık uyan...

 • Davut01 Ağustos 2021 12:31

  İngiliz değilmisiniz şeytanın hizmetçisiniz illüminati hizmetkarları işiniz gücünüz yeni virüslerle insan nüfüsunu azaltmak amacınız

 • Murat01 Ağustos 2021 10:26

  Delta Plus 128 çikotayt çıkana kadar aşı olmayacağım....

 • badddal01 Ağustos 2021 09:27

  herkes aşılansa bu varyanlar oluşamaz asılanmak şart ondan ası olun dıyorlar 

 • Bekir31 Temmuz 2021 23:09

  Salgınada, aşıyada inanmıyorum. İnsanların aşılanması için korku pompalıyorlar. Aşı olmayacağız.

 • Bekir02 Ağustos 2021 07:14

  Berber Bekri; hastalığın bulaşmasını bekliyorum. Ama bir türlü bulaşmıyor. Corona olan arkadaşları ziyaret ediyorum, sonra bu arkadaşlar iki gün sonra hastaneye kaldırılıyor. Coronodan 24 gün yatıyor ama bende birşey yok. Halbuki geçirdikleri hastalık bildiğimiz grip. Ama insanları öyle bir korkutmuşlar ki her belirti sözde corona. Ayrıca aynı maskemi 2,5 ay oldu hala takmaktayım. Rekor denemesi yapacağı. 6 ay boyunca aynı maskeyi takacağım. Aşı olanlar bakalım kaçıncı aşıda bir komplonun içinde olduklarının farkına varacaklar. 3.4.5.6.... sonu gelmeyen aşılama merhaba. Uyan ey insanoğlu. Türümüz tehlike altında. 2050 yıllarında dünya nüfusunun yarısından fazlasını azaltacaklar.

 • Berber Bekri 31 Temmuz 2021 23:45

  Yaşşaaa len herbokolog inşaalah duble XXL Varyantı sana toslar maske de takma....

 • Muzaffer31 Temmuz 2021 22:30

  korku korku ne bu ya devlet aşıyı tedarik etmiş mi  ?????? etmiş kendine güvenmeyen aşısını olur kardeşim , basın medya her gün korku pompalıyor , bıktık usandık maskeden , yok vaka sayılarından sanki dünyada hastalık kalmadı millet kafayı koronayla yedi ya bu kadar da olmazki düşün yakamızdan.

 • Öztürk31 Temmuz 2021 21:52

  Gelsin insanlığı yer yüzünden yok etsin insanlar çığrından çıkmış ne edep ne haya hiçbirşey kalmamış hak hemde müstahak insanlığın soyunu kurutsun

 • Berber Bekri 31 Temmuz 2021 18:42

  O da birşey mi ondan sonra "duble süper" var ve daha sonra "extra duble süper" gelecek yaaa hele sonra " XL EX DUBLE SÜPER " ler başlayacak XXL...3XL...4XL...5XL ....korkutmak istemem ama bu konuda bilgili bir Berber olarak görüyorum geleceği....

 • slimche31 Temmuz 2021 17:59

  Ee  e..... a.. ama ya yeter artık