E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporSüper Lig kulüplerinin borçları yeniden yapılandırılacak---

Süper Lig kulüplerinin borçları yeniden yapılandırılacak

Süper Lig kulüplerinin borçları yeniden yapılandırılacak
25 Haziran 2019 - 14:53 www.borsagundem.com

Türkiye Bankalar Birliği ve Süper Lig kulüpleri arasında, kulüp borçlarının yapılandırılmasına yönelik protokolün imzalanması için beklenen kulüp Lisans Talimatı perşembe günü TFF yönetim kurulunda görüşülerek yürürlüğe giriyor.

Futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılmasında son aşamaya gelindi. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ve Süper Lig kulüpleri arasında alt yapısı oluşturulan protokolün imzalanması için beklenen, Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play talimatında gereken değişikler tamamlandı.

Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri, bankalar ve kulüplerden altı üst düzey kaynak, borç yapılandırma işlemlerinin gerçekleşmesi için beklenen yeni TFF Lisans talimatının perşembe günü yapılacak olan TFF Yönetim Kurulu'nda görüşülerek yürürlüğe gireceğini söyledi. Böylelikle, kulüplerin borçlarını yapılandıracak olan konsorsiyumda yer alacak olan bankalar, yapılandırma görüşmelerine başlayacak. Bilindiği gibi TFF'nin lisans talimat değişikliği, kulüplerin harcamalarına sınırlamalar getirecek. Her kulüp, borçlarının büyüklüğüne göre, gelirlerinin belli bir kısmını harcayabilecek.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)