E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaSporSüper Lig haber ve geniş maç özetlerine tedbir---

Süper Lig haber ve geniş maç özetlerine tedbir

Süper Lig haber ve geniş maç özetlerine tedbir
30 Eylül 2022 - 21:35 www.borsagundem.com

Rekabet Kurulu, Süper Lig ve 1. Lig haber ve geniş özetlerine tedbir kararı getirdi

Rekabet Kurulu, Süper Lig ve 1. Lig futbol karşılaşmalarının “haber amaçlı görüntüleri” ve “geniş özet görüntülerinin” yayın kuruluşlarına haksız dağıtımı gerekçesiyle başlattığı ön incelemede “tedbir” kararı aldı.

"TELAFİ OLUNAMAYACAK ZARARLAR DOĞMASI İHTİMALİNE KARŞI"

Bu görüntüleri dağıtma hakkını elinde tutan KREA İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon şirketi hakkında başlatılan ön inceleme neticesinde, nihai karara kadar telafi olunamayacak zararlar doğması ihtimaline karşı 29 Eylül tarihli toplantıda tedbir kararı alındığı duyuruldu.

Tedbir kararı, “haber amaçlı görüntüler” ile “geniş özet görüntülerinin” bütün yayın kuruluşlarınca aynı anda yayınlanmasını öngörüyor. Rekabet Kurulu böylece, KREA’nın bazı kanallara önceden görüntü vermesini rekabet açısından ciddi ve telafisi olmayacak zarar doğma ihtimali olarak gördüğünü açıklamış oldu.

Rekabet Kurumundan, Kurul kararına ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“’Türkiye Süper Ligi ve 1.Ligi Müsabakalarının Yayın Hakları pazarında meydana gelebilecek rekabet ihlallerini ve bunların yol açabileceği telafi edilemeyecek nitelikte zararları önlemek amacıyla, Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ’nin; hâlihazırda devam eden 2022-2023 futbol sezonu bakımından yayın haklarını satın alan veya almak isteyen yayıncı kuruluşlar nezdinde her hafta ve görüntülerin izleyiciye ulaştırıldığı her maç bakımından geniş özet görüntülerin ve haber amaçlı görüntülerin, herhangi bir yayıncı kuruluş tarafından, haber amaçlı görüntüler için şartnamede belirlenen süreden önce yayımlanmasına izin verilmemesi’
yönünde geçici tedbir kararı alınmasına, söz konusu tedbirin gerekçeli kararın tebliğinden itibaren yerine getirilmesine, gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 60 gün içinde Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere karar verilmiştir.”

Süper Lig'de İsmail Kartal çılgınlığı

 

Süper Lig'in en değerli takımı Fenerbahçe

 

Maliye, Süper Lig'in yıldızlarını takibe aldı

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucise Reis : )01 Ekim 2022 10:28

    yahu para vereyim 5 milyar usd. kimse sokakalrda görüntü çekmesin yayın hakkı benim :D İstanbulda sokak görüntülerinin yayın hakkını ihale ile aldım... kardeşim paranada sanada derler... ANAYASA VAR, HABER HAKKI VAR ... İyice abuk subuk giden işlerden sıkıntı bastı...