E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemSüleyman Soylu saldırganın kimliğini açıkladı---

Süleyman Soylu saldırganın kimliğini açıkladı

Süleyman Soylu saldırganın kimliğini açıkladı
19 Aralık 2016 - 22:06 www.borsagundem.com

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'un ölümüyle sonuçlanan silahlı suikast hakkında bilgi verdi.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a düzenlenen suikast hakkında İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu kameralar karşısına geçti, suikastla ilgili açıklamalarda bulundu. Rus Büyükelçiye suikast düzenleyen saldırgan 1994 Aydın Söke doğumlu, Ankara Çevik Kuvvet'te görev yapan polis Mevlüt Mert Altıntaş. Olaydan sonra Altıntaş'ın Aydın ve Söke'deki yakınlarının evlerinde polis arama yaptı. Suikastçının annesi ve kızkardeşi gözaltına alındı.

Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara'da silahlı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin Güven Hastanesi önünde açıklama yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun saldırıya ilişkin sözleri şöyle:

Bugün Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde, fotoğraf sergisinde Rusya Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov’un konuşması esnasında silahlı bir saldırıya uğramıştır. Kaldırıldığı Güven Hastanesi’nde saat 19:53’te hayati bulgularının olmadığı tespit edilmesine rağmen, hemen yapılan canlandırma müdahalesine cevap alınamamış ve kıymetli dostumuz, sayın büyükelçimiz hayatını kaybetmiştir.

ACILARINI YÜREKTEN PAYLAŞIYORUZ
Dostumuz Rusya federasyonuna, Rusya halkına ve ailesine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, acılarını yürekten paylaşıyoruz. Başımız sağ olsun. Silahlı saldırı duyulur duyulmaz, hemen olayın yakınında bulunan Çankaya polis merkezinden, polis merkezi yetkilileri intikal etmişler ve silahlı saldırgana müdahale etmişlerdir.

ÇATIŞMADA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Çatışma devam ederken, özel hareket ekipleri gelmiş ve özel hareket ekipleriyle saldırgan arasındaki silahlı çatışma sonrası saldırgan etkisiz hale getirilmiştir.

MEVLÜT MERT ALTINTAŞ
Saldırgan 24 Haziran 1994 Aydın Söke doğumlu, Manisa Şehzadeler Nüfusuna kayıtlı, Söke Cumhuriyet Anadolu Lisesi mezunu, İzmir Rüştü Ünsal Polis Okulu mezunu polis meslek yüksekokulu mezunu ve halen Çevik Kuvvet'te görev yapan ve 2,5 yıldır bu görevde bulunan Mevlüt Mert Altıntaş.

Yaralılardan Leyla Gündoğan, Arnavutluk doğumlu Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olduğunu tespit edebildiğimiz bir kişi ve Anıl Değer, olay yerinden güven hastanesine getirilmişlerdir. Yaralılarımızın birisi ayağından birisi kolundan, şu anda tedavi altındadır.

BU BÜYÜK BİR PROVOKASYONDUR
Bu büyük bir provokasyondur. Özellikle Türkiye Rusya ilişkilerinin çok iyi olduğu bir dönemde gerçekleştirilen bu acımasız terör eyleminin Türkiye’ye sıkılmış bir kurşun olduğunu ve milletimizin, ülkemizin emanetinde olan bir dostumuza hain bir eylem olduğunu düşünüyoruz. Şu anda Dışişleri Bakanımız Rusya’da. Uçaktan iner inmez bizi aradı. Bugün savunma bakanımız burada, o da bugün Rusya’ya uçacak, uçacak idi. Yarın çok önemli bir toplantıyı birlikte gerçekleştireceklerdi.

SUİKAST BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ
Bilinmelidir ki bu suikast bizi ve ülkemizi derinden üzmüştür. Bu saldırı ve bu terör olayı bizi ve ülkemizi derinden yaralamıştır. Bu vesileyle tekraren, hem Rusya Federasyonu’na, dostumuz Rusya halkına ve aynı zamanda kıymetli ailesine başsağlığı dileklerimizi tekraren iletiyoruz. Bundan sonraki açıklamalarda olayların gelişimiyle ilgili olarak kamuoyuyla paylaşılacaktır. Hiçbir soru yok arkadaşlar, soru almıyoruz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • YORUM20 Aralık 2016 10:08

    bu tür suikastler ne ilk ne de son, tarihte buna benzer sıkça olaylar yaşanmıştır, saldırganın kim olduğunun da hiçbir önemi yok, dün gece fetöyle ilişkilendirilmek için epeyce çaba harcandı, bunun hiçbir önemi yok, önemli olan bu saldırganın polis olması, geçmişte iktidar aldandık diyerek aklanmaya çalıştı ancak durum şunu gösteriyor liyakatsız kişilerin devlet kadrolarında cirit attığı... bu da ülkemiz için büyük bir sorun... kadrolar onun bunun adamı ile doldurulursa olacağı budur,

  • KALAADDİN19 Aralık 2016 23:49

    Güzel Ülkemizi PKK ve Fetö gibi adi şerefsiz vatan haini örgütler ile iktidarsızlaştırmak İsten ABD ve Avrupa Ülkelerine karşı Dikkatli ve sürekli uyanık olmalıyız. ülkemizi sevelim koruyalım, birlik olalım. Türk mallarını ve ürünlerini tüketelim, Türk Esnası Kazansın.

  • Velhasıl19 Aralık 2016 23:00

    Abd ile Fetö'nün bir saldırmasını daha izledik...